Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, 500 bin ürünün yeni firmaya taşındığını belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
"Beşiktaş Sportif Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kartal Yuvaları mağazalarının ana deposu olarak 1 Eylül 2014 tarihinde Karınca Lojistik görevlendirilmiştir. Ancak adı geçen firmadan alınan hizmet kalitesinden memnun kalınmaması nedeniyle 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Ekol Lojistik firması ile çalışılmasına karar verilmiştir. Alınan karar doğrultusunda 500 bin parça ürünün yeni lojistik firmasına taşınmasına başlanmıştır. Takdir edileceği gibi böylesi büyük çapta bir ürün stokunun taşınması partiler halinde gerçekleşmiştir. Taşınma aşaması ile Ernst and Young şirketinin denetim süreci aynı tarihlere denk geldiği için şirkete, stoklarda görülen farklılığın 51 bin 121 parça ürünün henüz önceki lojistik firmasından taşınmadığı yönünde beyanda bulunulmuştur."
Geçmişte yaşanılan sıkıntıların tekrar etmemesi depolarda bulunan ürünlerin sorumluluğun yeni firmaya verildiği ve her ay depolarda gerekli sayımın yapılacağı ifade edilen açıklamada, "Kartal Yuvaları tarihi bir eşikten geçmektedir. Geçen sezona oranla satışlarını yüzde 50 oranında artırarak, taraftarımızın ürün kampanyaları ile Beşiktaş'a sahip çıktığı bir dönem yaşanmaktadır. Böylesi bir gelişme varken, Beşiktaş Kartal Yuvaları hakkında taraftar ve kamuoyu nezdinde soru işaretleri yaratan haber ve yorumları üzüntüyle karşılıyoruz" denildi.