Jason Denayer, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yeni takımı  Galatasaray'da çok sıcak bir ortam bulunduğunu söylerken, kendisine talip olan  çok sayıda kulüp arasında Galatasaray'ı tercih etmesindeki sebepleri aktardı.  
Galatasaray'ın geleneklere sahip, hedefleri olan çok büyük bir koyup  olduğunu vurgulayan Belçikalı oyuncu, "Şampiyonlar Ligi'nde oynuyoruz. Bu  tercihimdeki en önemli sebep, Galatasaray'ın her zaman kupalara talip bir takım  olması ve Şampiyonlar Ligi'nde oynuyor olmasıydı. Ben bu yüzden Galatasaray'ı  seçtim" ifadelerini kullandı.  
Babasının Marsilya'ya gitmesini istediği şeklinde haberler çıktığının  söylenmesi üzerine genç futbolcu, "Bu yanlış bir bilgi. Böyle bir durum olmadı.  Babamla sürekli görüşme halindeydim ve durumu birlikte  değerlendirdik ama babam  da buraya gelmemi destekledi" diye konuştu. 
 
"Galatasaray-Fenerbahçe derbisini herkes bilir"  
Jason Denayer, Türkiye'de Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki  rekabet hakkında bildikleriyle ilgili yöneltilen bir soru üzerine, iki takımın  rekabetinin tüm dünyada bilindiğini kaydetti. 
Denayer, "Bu karşılaşmalarla ilgili çok fazla şey söylemeye gerek yok.  Bir futbolcunun bu derbiyi bilememesi gibi bir durum olamaz.  Galatasaray-Fenerbahçe derbisini herkes bilir. Çünkü bütün dünyanın yakından  bildiği maçlar. Çok büyük, dünyanın en önemli derbilerinden bir tanesi"  değerlendirmesinde bulundu. 
Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldız oyuncu Robin van Persie'yi kadrosuna  kattığının aktarılması üzerine de Belçikalı oyuncu, "Van Persie çok kaliteli,  yetenekli, tecrübeli bir oyuncu. Ona karşı oynamak bana önemli bir tecrübe  katacaktır" dedi. 
 
"Rekabetten korkmuyorum"  
Belçikalı oyuncu, Galatasaray'daki forma rekabetine hazır olduğunu  vurgulayarak, "Futbolda her zaman, her mevkide rekabet vardır. Bu rekabetin  olması da oyuncuların iyiliğinedir çünkü daha fazla gelişmemizi sağlar. Ben bu  rekabetten asla korkmuyorum. Takımımda bu rekabetin içinde olacağım" ifadelerini  kullandı. 
Takımı Manchester City'nin kendisini kiralamasına karşın, satın alma  opsiyonunu Galatasaray'a vermediği hatırlatılan oyuncu, sarı-kırmızılı takımdaki  hedefleri için, "Benim öncelikli olarak düşündüğüm tek şey, burada iyi bir sezon  geçirmek. Eğer kötü bir sezon geçirirsem, teknik heyet zaten benimle yeniden  sözleşme uzatmak istemez. Önceliğim başarılı bir sezonu geride bırakmak" şeklinde  görüş belirtti. 
 Ayrıca, Şampiyonlar Ligi grubunda bir üst tura çıkabileceklerine  inandığını da belirten Denayer, "Bence grupta çok ciddi bir şansımız var. Ama  şunu söylemem gerekir ki, Benfica, Atletico Madrid ve Astana, üçü de gerçekten  önemli, güçlü takımlar. Sahada elimizden gelenin en iyisini yapmamız lazım. Ben  bu grupta şansımız olduğuna inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.