Çeyrek finalde İspanya'ya elenen Yunanistan ile ev sahibi Fransa'nın saf dışı bıraktığı Letonya, olimpiyat elemelerine katılacak takımın belirlendiği klasman maçında karşılaştı.

Maçın başında 12-0'lık seri yakalayan Letonya, ilk periyodu 24-17 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe Yannis Bourousis ve Giannis Antetokounmpo'nun basketleriyle hızlı başlayan Yunanistan, 17. dakikada 37-28'lik üstünlük yakaladı. Bu andan itibaren oyunun kontrolünü bir kez daha eline alan Letonya, 16-0'lık seriyle devre arasına 44-37 üstün girdi.

Letonya, üçüncü çeyrekte farkı bir ara 17 sayıya (39-56) çıkarsa da Vassilis Spanoulis'in art arda kaydettiği basketlere engel olamadı. Son periyoda 61-60 Letonya üstünlüğüyle geçildi.

Final periyodunun başında öne geçerek skor avantajını mücadelenin sonuna kadar korumayı başaran Yunanistan, maçtan 97-90 galip ayrıldı.

Karşılaşmayı 20 sayıyla tamamlayan Yannis Bourousis, galibiyette önemli rol oynadı. Yunanistan'da Spanoulis 16, Calathes ve Antetokounmpo 15'er sayı attı. Letonya'da Janicenoks'un 22 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.

Yunanistan bu sonuçla 2016 Rio Olimpiyat Oyunları için eleme maçları oynamaya hak kazandı. Letonya ise Çek Cumhuriyeti ile İtalya arasındaki klasman maçının kaybedeniyle karşılaşarak olimpiyat elemeleri için son bileti kazanmaya çalışacak.