Slovenya'nın ZAVRC takımına transfer olarak dikkatleri üzerine çeken Albert Riera açıklamalarda bulundu. Yeni takımına katılmak üzere bu ülkeye giden ve ilk idmanına çıkan eski Galatasaraylı futbolcu, aylık sadece 2 bin euroluk bir ücrete oynayacak olmasının ortaya çıkmasıyla gündeme gelmesini değerlendirdi. 
Sloven basınına özel bir röportaj veren 33 yaşındaki futbolcu, "Afalladınız biliyorum. Ancak kimse endişelenmesin. Ne bana ne de kulübe saygısızlık edilmesin. Tamamen normal bir durum. Evet bu transfer gerçekten oldu ve ben gerçekten buradayım. Takıma katkı sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım" diye konuştu.   
Riera şöyle devam etti: "Muhit tam da benim beklediğim gibi. Kulüp iyi çalışıyor. Takım olarak hızlı oyuna yatkın bir yapımız var. Zeminimiz iyi ama ana idman sahamız biraz daha yeşil olsa iyi olurdu. Sanırım ülkenin diğer bazı bölgelerinde daha iyi. Galatasaray ile bir kaç yıl önce geldiğim Ljubliana'dan biliyorum bunu".   
Sloven ekibine transfer olması büyük yankı uyandıran İspanyol futbolcu, Galatasaray dışında Liverpool ve Manchester City gibi takımlarda da top koşturmuştu.