Trabzonspor'un Senegalli futbolcusu Dame N'Doye, yeni  hedefleri belirlemeyi seven, çok hırslı ve daha fazlasını verebileceğine inanan  bir oyuncu olduğunu söyledi.
 
N'Doye Trabzonspor Dergisi'ndeki röportajında, sezon başında  Trabzonspor'dan kendisine kıymetli ve güzel bir teklif geldiğini belirtti.
 
Trabzonspor'un projelerinden kendine bahsedildiğini ifade eden  Senegalli oyuncu, şöyle devam etti: "Yani Trabzonspor'un ne olduğunu, nereye gitmek istediğini, neleri  başarabileceğiyle ilgili güzel şeyler konuşuldu. Ben yeni hedefler belirlemeyi  seven, çok hırslı ve daha fazlasını verebileceğime inanan bir oyuncuyum. Her  gittiğim takım benim için yeni bir kendini kanıtlama yeri oluyor. Meydan okuma  hali de denebilir. Bu fırsat bana sunulursa hemen kabul ederim. Takımıma en iyi  düzeyde katkı sağlamak istiyorum. Kulübün projeleriyle kendi kariyer hedeflerim  birleşti. Çok güzel bir ortaklık olacağına inandım. O dakikadan sonra benim için  karar vermek zor olmadı."
 
"Sahaya çıktığımda kafamdaki bellidir" 
 
N'Doye transfer olduğu takımlarda genelde adaptasyon sorunu  yaşamadığını vurgulayarak, kafasında hep sahaya çıktığında elinden gelenin en  iyisini yapması gerektiği düşüncesinin olduğunu kaydetti.
 
Hangi sahaya olursa olsun, hangi çime basarsa bassın bunun  değişmediğini anlatan N'Doye, "Tabii ki yeni bir takım ve yeni takım  arkadaşlarımla bir geçiş süreci olacak ama bunu da her zaman kendi içimde  çözebilecek bir oyuncuyum. Hiçbir zaman bu durumlar benim için bir bahane olamaz.  Bu ofisinizi başka bir yere taşımak gibi bir şey. Sonuçta yaptığımız iş belli,  sadece etrafınızda size yardım eden oyuncular değişiyor. Ben sahaya çıktığımda  kafamda düşünceler bellidir; gol atmak, asist yapmak ve maçı kazanmak"  ifadelerini kullandı.
 
"Takım başarısızsa gollerimin önemi yok" 
 
N'Doye, forvette oynayan bir oyuncunun en büyük hedefinin içinde  bulunduğu sezonu en fazla gol sayısına ulaşarak bitirmek olduğunu belirterek,  "Yani gol kralı olmaktır. Diğer taraftan bizim için önemli olan kolektif olarak  yaptığımız iştir. Takım çalışması çok önemli. Kendimizi bu şekilde  programlıyoruz. Eğer sezon sonunda gol kralı olup, takım başarısız olmuşsa  attığım gollerin benim için hiçbir önemi yok. Kesinlikle önce takımımızı layık  olduğu yere taşımalıyız" diye konuştu.
 
Senegalli futbolcu şampiyonluğun sadece kendisinin değil tüm takım  arkadaşlarının en büyük arzusu ve gayesi olduğunu da kaydederek, "Umut ediyorum  ki bu hedefimizi gerçekleştirebilecek ortamı oluşturabiliriz. Tabii çok zorlu ve  uzun bir maratondan bahsediyoruz. Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki  şampiyonluk kafada düşünceyle kazanılmaz. Ligi maç maç ele almak lazım.  Önünüzdeki her maçı kazanırsanız zaten doğal olarak şampiyon olursunuz"  ifadelerini kullandı.