Siyahbeyazlı forma altında üçüncü sezonunu geçiren Gökhan Töre, ortaya koyduğu müthiş performansla değerini her geçen gün biraz daha yükseltiyor. Sezon öncesi Atletico Madrid'in transfer radarına giren yıldız futbolcuyla Arsenal de yakından ilgileniyor. İngiliz kulübünün scoutlarının Beşiktaş'ın önceki gün Sporting Lizbon'la oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçını tribünden izleyerek, Gökhan hakkında teknik direktör Arsene Wenger'e vermek üzere bir rapor hazırladıkları öğrenildi. 


YÖNETİM BIRAKMIYOR 
İngiliz basınında yer alan haberlerde ise Arsenal'in ara transfer döneminde Beşiktaş'a Gökhan için cazip bir teklifle gelebileceği belirtildi. Beşiktaş Kulübü'ne yakın çevreler, Arsenal'in yıldız futbolcuya olan ilgisini doğrularken yönetimin Gökhan'ı takımda tutmakta kararlı olduğu ifade edildi. Daha önce İngiltere'de Chelsea altyapısında oynayan Gökhan Töre, daha sonra Hamburg ve Rubin Kazan formalarını giymişti. 


SPORTİNG HAK ETTİ!
Portekiz basını, Beşiktaş maçına geniş yer ayırırken, galibiyeti kaçıran tarafın Sporting Lizbon olduğu görüşünü savundu. İşte gazete manşetleri: SOL: Aslanlar Türkiye'de iki puan bıraktı. Sporting'in kazanmasını kaleci Tolga önledi. DİARİO DE NOTİCİAS: Sporting büyük bir fırsat kaçırdı. Jesus 7 oyuncuda değişikliğe giderek devrim yaptı. I: İstanbul'da Beşiktaş'tan alınan beraberlik iyi bir sonuç. Ancak Sporting kazanabilirdi. EXPRESSO: Sporting maça iyi başladı. Ancak çok sayıda pozisyonu değerlendiremeyince beraberliğe razı oldu. 


Kaynak: Sabah