Basketbol Süper Lig takımlarından  Banvit'in genel menajeri Turgay Çataloluk,  geçen sezon yarı final oynadıkları  Avrupa Kupası'nda, bu kez finali hedeflediklerini bildirdi.
 
Çataloluk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin başlamasına 10  günlük bir sürenin kaldığını hatırlatarak, hazırlık döneminde 2 farklı turnuvaya  katıldıklarını ve 12 özel maç oynadıklarını belirtti.
 
Turnuva ve hazırlık maçlarındaki takımın performansından memnun  olduğunu dile getiren Çataloluk, şunları kaydetti: "Hollanda'nın Zwolle şehrinde Almanya'nın Fraport Skyliners ve  Hollanda'nın Landstede Basket ekipleri ile sert maçlar oynadık. Daha sonra  Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) Uluslararası Basketbol Turnuvası  için İstanbul'a geldik. Turnuvada sırasıyla Galatasaray, Anadolu Efes ve CSKA  Moskova gibi üst düzey takımlar ile karşılaştık. Bu maçlarda takımın mücadele ve  oynama isteğinden çok memnun kaldım. Yavaş yavaş takım olma yolunda da önemli  adımlar attığımızı görme şansımız oldu. Yaptığımız hazırlık maçları ve  turnuvalarda lige ve Avrupa Kupası (Eurocup) mücadelelerine hazır olduğumuzu  gördük."
 
Çataloluk, lig öncesi sakatlık sorunu da yaşadıklarını vurgulayarak,  "Can Maxim Mutaf, A Milli Takım kampında ciddi bir sakatlık geçirmişti. Eylül ayı  içinde Almanya'da ameliyat olacak ve geri dönüşü Şubat ayını bulacak. Onun  haricinde İtalya'da oynadığımız hazırlık maçında sakatlık geçiren Amerikalı  oyuncumuz Jackie Carmichael da geçtiğimiz hafta ülkesinde kasığından ameliyat  oldu ve 6 haftalık bir tedavi süreci var" diye konuştu.
 
Geniş bir kadroya sahip olduklarının vurgulayan Çataloluk, sakat  oyuncuların yerine oynayacak gençlerin bu sorumluluğun üstesinden geleceğine  inandıklarını dile getirdi.
 
Çataloluk, geçen sezon Avrupa Kupası'nda yarı final oynama başarısı  gösterdiklerini anımsatarak, "Avrupa'daki hedefimiz, final oynamak"  değerlendirmesinde bulundu.