Öztürk, Sivasspor Kulübü'nün resmi dergisinde yer alan röportajında,  futbol yaşantısı ve hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sivasspor'un  hedefleri bulunan, önemli bir kulüp olduğunu anlatan İbrahim Öztürk, "Burada  bulunmak, o sorumluluk altında olmak farklı bir duygu. Bize de düşen en iyi  şekilde hizmet edebilmek. Bu sorumluğunda bilincindeyim" ifadelerini kullandı. 
 
Kırmızı-beyazlı ekibin sezona beklenenin altında bir performansla  başladığını belirten İbrahim Öztürk, şunları kaydetti: 
 
"Daha fazlasını yapabilirdik ama baktığımız zaman takımdan birçok  arkadaşımız ayrıldı ve yerine yeni arkadaşlarımız geldi. Bu uyum sürecini bir  anda atlatmak olmuyor, ister istemez alışma süreci oluyor. En iyi şekilde bu  süreci kısaltmaya çalışıyoruz. Aslında lige iyi başladık, puan almak önemliydi.  Biz bir bütünüz, bir aileyiz. Baktığımız zaman Sivasspor camiası olarak hepimiz  bir olduğumuz zaman başarılı oluruz." 
 
Sezonun yeni başladığını ve uzun bir maraton olduğunu vurgulayan  İbrahim, "Bizler yavaş yavaş üstüne koyarak gitmeye çalışacağız, hedefe ulaşmak  istiyorsak üstüne koymak zorundayız. Belli bir puanı yakalamamız gerekiyor, onun  için mücadele edeceğiz. Biz bunu kendi içimizde konuşuyoruz, her maç öncesi ve  sonrası değerlendiriyoruz. Yaşadığımız durumu, bunları konuşmamız gerekiyor,  çünkü bazı şeylerde sadece icraat yetmiyor, iletişimle de bir adım öne  çıkabiliyorsunuz" değerlendirmesini yaptı. 
 
İbrahim Öztürk, kırmızı-beyazlı ekibin bir dönem şampiyonluğu  kovaladığını ve kıl payı kaçırdığını anımsatarak, şöyle devam etti: 
 
"Bu başarılara yeniden ulaşmayı arzuluyoruz. Teknik direktörümüz  Sergen Yalçın, Sivasspor için bir artıdır. Sergen Yalçın takımı iyi bilen, iyi  çözen ve aynı zamanda iyi hamleleri de gerçekleştiren bir insan. İnşallah sezon  içinde bunun artılarını yaşayacağız."