Bekir, yaptığı açıklamada, Basketbol Süper Ligi'nde, bu  sezonun geçen sezondan daha zor geçeceğini ifade etti. 
 
Ligde yapılan transferlerle daha güçlü takımların oluştuğunu belirten  Bekir, "Antrenörlerle katıldığım bir toplantıda Türkiye Basketbol Ligi'nin  Avrupa'nın en güçlü ligi olduğunu konuştuk. Şu anda İspanya Ligi'ni bile geçtik"  dedi. 
 
"Neden play-off isteyeyim?" 
 
Bekir, böylesine güçlü bir ligde oynamalarının kendileri açısından  şeref olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: 
 
"Haddimizi biliyoruz ancak geçen sezon da yaptığımız gibi sahamızın  zor bir deplasman olmasını istiyoruz. Takım olarak, çok iyi işler yapacağımıza  inanıyoruz. Hedefimiz; şampiyon olmak. Bunu gönlümüzden istiyoruz. Paraya göre  düşünürsek, küme düşmemiz lazım. Çünkü en az parayı harcadık. Hedefler  doğrultusunda bana soruyorlar, 'neden play-off istemiyorsun?' Niye play-off  isteyeyim? Ben Allah'tan şampiyonluk istiyorum." 
 
"Sahamızda alacağımız puanlar altın değerinde" 
 
Geçen sezon taraftarın destek noktasında üzerine düşen görevi  yaptığını anlatan deneyimli başantrenör, şunları kaydetti: 
 
"İnşallah taraftarımız, bize destek vermeye devam eder. Geçen sezon  mükemmellerdi. Bu sezon daha çok destek vermelerini bekliyoruz. Bu sene geçen  sezondan daha da zor olacağı için her maç bizi desteklemeye gelsinler. Sahamızda  alacağımız her puan, bizim için altın değerinde olacak." 
 
"Anadolu Efes'i yenmek için çıkacağız" 
 
Bekir, takımın şu anda lige hazır olmadığını belirterek, yeni  transferlerle 3 haftaya kadar kadronun oturacağını ifade etti. 
 
Hafta sonu oynayacakları Anadolu Efes maçına kadar takımı belli  seviyeye getireceklerini aktaran Bekir, "Anadolu Efes çok güçlü bir rakip.  Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yenmek için çıkacağız" ifadelerini kullandı.