Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, geçen sezon Basketbol Süper Ligi  play-off finalinde mücadele ettikleri Pınar Karşıkaya ile bu kez de yeni sezon  öncesinde Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda karşılaştıklarını belirtti. 
 
Üst düzeyde bir mücadele olduğunu bildiren Yılmaz, "Maçın büyük  bölümünü önde götürdük. Farkı açtığımız zamanlarda rakip takım bizi yakaladı ve  heyecanın bitiş düdüğüne kadar sürdüğü maçı son saniye basketiyle kazandık.  Cumhurbaşkanlığı Kupası, bu sezon ki hedeflerimizden ilkiydi. Bu anlamlı kupayı  10. kez kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 
 
Oyuncularının maçın son düdüğüne kadar mücadeleyi bırakmadıklarını  kaydeden Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
 
"Aynı şekilde Karşıyaka'yı da ortaya koydukları mücadeleden ve maçın  sonunda gösterdikleri centilmenlikten dolayı tebrik ederim. Keyifli bir maç oldu.  Sezona kupayla başlamak çok güzel. Kupayı kazandığımız için çok mutluyuz ama  eksiklerimiz ve geliştirmemiz gereken yönlerin üzerine yoğunlaşmalıyız. Bu hafta  sonunda Basketbol Süper Ligi ve gelecek hafta da THY Avrupa Ligi başlayacak.  Ayrıca ligin ortasında Türkiye Kupası oynanacak. Türkiye Kupası'nı da müzemize  götürmek istiyoruz. Avrupa Ligi'nde de daha önce iki kez katıldığımız dörtlü  finale üçüncü kez kalmak amacındayız. Hedefimiz, mücadele ettiğimiz her kulvarda  zirvede yer almak. Bunun için çok çalışmaya devam etmeliyiz. Umarım sezonu bütün  hedeflerimize ulaşarak tamamlayabiliriz"