Trabzonspor'un Türk asıllı İsveçli futbolcusu Erkan  Zengin, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) elemeleri play-off'larında  Türkiye ile eşleşmek istemediğini söyledi.
 
EURO 2016 elemelerinde Moldova ile karşılaşacak İsveç Milli Takımı'nın  başkent Stockholm'de gerçekleştirdiği kampta bulunan Erkan Zengin, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, "Umarım play-off'ta Türkiye ile eşleşmeyiz. İnşallah iki  takım da Fransa'ya gider ve finalde karşılaşırız" temennisinde bulundu.
 
Ankara'daki terör saldırısını da değerlendiren Erkan, "Türkiye benim canım ciğerim, çok üzüldüm. Hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı  diliyorum" dedi.
 
Erkan, İsveçli gazetecilerin "Türkiye'ye gitmekten kaygı duyuyor  musun" sorusuna "Hayır, ben 7 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. Türkiye güvenli bir  ülke. Bazen bu tür terör saldırıları olsa da kısa sürede bu olayların biteceğine  inanıyorum" cevabını verdi.
 
İsveç medyasında Türkiye sevinci 
 
Öte yandan A Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 mağlup etmesi,  İsveç basınında da geniş yer buldu. İsveç'in play-off'taki muhtemel rakipleri  arasında bulunan Türkiye'nin, Hollanda'ya göre daha kolay bir rakip olduğu  ifadeleri kullanıldı.
 
Ülkenin önde gelen gazetelerinden Aftonbladet, Hollanda'yı kastederek  "Büyük fiyasko, İsveç'e kolay rakip şansı" başlığını attı.
 
Expressen gazetesi ise "Türkiye, Çekleri yenerek play-off'a çok  yaklaştı" manşetinin altında verdiği haberde, play-off'lara kalmayı garantileyen  İsveç için Türkiye'nin, Hollanda'ya göre kolay bir rakip olduğunu ve Fransa'daki  EURO 2016 finallerine biraz daha yaklaştıklarını yazdı.