Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2016 Avrupa  Şampiyonası elemelerinde yarın yapacakları İzlanda maçını kazanacaklarına  inandığını belirtti.
 
Terim, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayımlanan maç kitabında  "Kazanan Türkiye olacak" başlığıyla kaleme aldığı yazısında, grubun son maçını  yarın İzlanda ile oynayacaklarını hatırlatarak, "Deplasmanda oynadığımız İzlanda  karşılaşmasıyla başlayan bu süreçte mutlu günler de yaşadık zor günler de ama  futbol tabiriyle hep oyunun içinde kaldık. Türk Milli Takımı olarak karakterimizi  ortaya koyduk ve pes etmedik. Sadece maçlar, puanlar değil yeni oyuncular da  kazandık. Bunların sonunda da gruptaki son karşılaşmamıza Avrupa Şampiyonası'na  katılma şansına sahip olarak çıkıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
İzlanda'nın gösterdiği performansla saygıyı fazlasıyla hak ettiğini  vurgulayan Terim, "Onları yenmek ve ülkemize yeni bir mutluluk yaşatmak için  sonuna kadar mücadele edeceğiz. Final niteliği taşıyan bu maç sonunda sahadan  mutlu ayrılacak takımın Türkiye olacağına inanıyorum" görüşlerini aktardı.
 
Fatih Terim, A Milli Takım'ın Hollanda maçında neler yapabileceğini  gösterdiğini belirterek, "İzlanda önünde de hedefimiz bu iyi futbolu tekrarlamak  ve galibiyete ulaşmak. Oyuncularım taşıdıkları sorumluluğun bilincinde. Onların  kendilerine yakışan futbolu sergileyeceğinden ve ülkemizi en iyi şekilde temsil  edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın" değerlendirmesinde bulundu.
 
Konya'da oynanacak maçta en büyük güçlerinden birisinin taraftarları  olduğuna değinen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yazısını şöyle tamamladı: "Bu kritik maçta en önemli güçlerimizden biri 12. adamımız olan Konya  seyircisi. Onlara Letonya ve Hollanda maçlarında verdiği destekten dolayı bir kez  daha teşekkür ediyorum. İşlerin yolunda gitmediği anlarda bile takımımıza moral  vererek, ayakta kalmamızı sağladılar. İzlanda karşılaşmasında da tribünleri  dolduracaklarına, büyük bir coşkuyla milli takımımızın yanında olacaklarına ve  yürekten destek vereceklerine inancım tam."