Bazdarevic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pazar günü çekilecek  kuraların ardından belli olacak play-off eşleşmeleri ve muhtemel rakipleri  hakkında değerlendirmede bulundu. 
 
Ülkesinde Slovenya'nın "ideal rakip" olarak görüldüğünü aktaran  Bazdarevic, "Play-off turunda Slovenya ile eşleşmek istemem. Çünkü o zaman yakın  arkadaşım Slovenya Teknik Direktörü Srecko Katanec'in takımını elemek zorunda  kalırım" dedi. 
 
Bazdarevic, Slovenya'nın mesafe olarak da yakın bir ülke olduğunu ve  oynadıkları her maçta Slovenya'yı mağlup ettiklerini belirterek, "Futbol stili ve  mentalite olarak da bize çok yakınlar. Tüm bunlara katılıyorum ancak teknik  direktörleri Katanec, çok yakın bir dostum. Futbolculuk dönemimizde çok güzel  vakit geçirdik. Bu nedenle Slovenya ile eşleşmek istemem" ifadelerini kullandı. 
 
Kurada seri başları arasında yer alan Bosna Hersek'in muhtemel  rakipleri Norveç, Danimarka, İrlanda Cumhuriyeti ve Slovenya'yı değerlendiren  Bazdarevic, son iki maçtaki performanslarını sürdürmeleri halinde her takım  karşısında başarılı olacaklarına inandığını kaydetti. 
 
Bazdarevic, "Rakibimizin kim olacağını düşünmüyor değilim ancak biz  hazır olursak, oyuncularımız en iyi performanslarını sahaya yansıtırlarsa,  rakibimiz bu dört takımdan hangisi olursa olsun bizim değil onların düşünmesi  gerekecek. Kaliteli bir takımız ve play-off turunda hiçbir rakipten korkmuyoruz"  şeklinde konuştu. 
 
EURO 2016 finallerine katılacak son dört takımın belli olacağı  play-off turunda ilk maçlar 12-14 Kasım, rövanş maçları ise 15-17 Kasım tarihleri  arasında oynanacak.