F.bahçe'nin Portekizli hocası Vitor Pereira, A Milli Futbol Takımımız'ın Çek Cumhuriyeti ve İzlanda karşılaşmalarını yakından takip etti. EURO 2016 yolunda İzlanda ile hayati maça çıkan Milliler'in bu mücadelesini yardımcılarıyla birlikte izleyen Pereira, 89. dakikada Selçuk'un frikik kullandığı anlarda 'Bu top gol olabilir' dedi. 
 
BÜYÜK bir heyecanla pozisyonu takip eden Pereira, topun filelere gitmesinin ardından İngilizce tepki verdi ve “Unbelievable” (İnanılmaz) diyerek yerinden zıpladı. Bu aşırı sevinci gören arkadaşları, tecrübeli teknik adama “Sanki kendi maçındaymış gibi sevindin” derken Pereira “İçimden öyle geldi. Buraya geleli kısa süre olmasına rağmen ülke insanını ve yaşanan acıları gördüm. Golü Portekiz atsa yine böyle sevinirdim. Fransa'ya direkt gitme şansı bu kadar zorken bunu başardılar. İnanılmaz bir gece ve inanılmaz bir goldü. Bir gol beni ancak bu kadar sevindirirdi” ifadelerini kullandı. 
 
'KALBİNLE OYNADIN ŞENER'
 
BU arada maçın ertesi günü milli oyuncuların takıma gelmesiyle kısa bir konuşma yapan Pereira, “Hepiniz harika bir iş çıkardınız, sizleri tebrik ederim” dedikten sonra Şener'e ayrı bir parantez açarak oyuncusuna övgü dolu şu sözleri sarfetti. “Her iki maçta da sıradışı bir performans sergiledin. Sezon başından beri lig, Avrupa ve milli takım demeden, yorulmadan sahaya çıktın. Kalbinle oynadın. Performansın beni gururlandırdı.”
 
Kaynak:Vatan