İspanyol kulübü Real Madrid ve Fransa Milli Takımı'nın önemli futbolcularından Karim Benzema, şantaj yaptığı iddiasıyla ülkesinde bir gece boyunca gözaltında tutulup savcılığa ifade verdikten sonra İspanya'nın başkenti Madrid'e döndü.

Madrid'e gelir gelmez Real Madrid'in antrenman tesislerine giden Benzema'nın burada kulüp başkanı Florentino Perez ile görüşüp hakkındaki soruşturmayla ilgili bilgi verdiği belirtildi.

Benzema'nın antrenman yaptığı sırada çekilen bir fotoğrafını resmi internet sitesine koyan Real Madrid Kulübü, 8 Ekim'de sakatlık geçiren Fransız futbolcunun toplu ve topsuz çalışmalar yaptığını ve iyileşme sürecinin devam ettiğini açıkladı.

İspanyol basını, Real Madrid ve kulüp başkanı Perez'in, soruşturma boyunca her türlü moral desteği vereceğini ve futbolcusuna güvendiğini Benzema'ya ilettiğini yazdı.

Benzema'nın, Real Madrid'in 8 Kasım Pazar günü deplasmanda Sevilla ile oynayacağı maçta forma giymesi beklenmiyor.

Öte yandan Benzema'nın Versailles Savcılığı'nın bugün verdiği karar gereği, Lyon'da forma giyen futbolcu Mathie Valbuena dahil soruşturmada adı geçen herkesle konuşmasının yasaklandığı bildirildi.