Bu gelişmenin ardından Galatasaray Mustafa Denizli'yi "Büyük Mustafa Galatasaray'da" diye anonsladı. Öğleden sonra Point Otel'de bir araya gelen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Mustafa Denizli yaklaşık 45 dakikalık bir görüşmenin ardından anlaşma sağladı. Böylece Cimbom'da 3. Mustafa Denizli dönemi başlamış oldu.  

Toplantının ardından taraflar el sıkışırken Mustafa Denizli, 1.5 yıllık sözleşme imzalayacak ve senelik 2 milyon euro alacak.
İŞTE ZİRVENİN DETAYLARI
 
1- FLORYA'NIN TEK PATRONU BEN OLURUM
Denizli Dursun Özbek'le yaptığı özel zirvede Florya'nın tek patronu olacağına dair garanti aldı. Denizli bu görüşmede, "Ben sadece başkana bağlı olurum. Florya'da hiçbir yönetici bana karışamaz. Kendi prensiplerimin aynen uygulanmasını isterim" dedi. Denizli'nin zirvedeki diğer sözleri ise şöyle:

2- CESUR, ASLAN GiBi FUTBOL OYNATIRIM...
"Galatasaray tıpkı lakabı aslan gibi futbol oynamalı. Pısırık oyun anlayışından nefret ederim. Savaşan, mücadele eden, koşan, cesur bir takım olmalıyız. Rakipler daha biz sahaya çıkmadan korkmalı. Futbolumuzu onlara kabul ettirerek sürekli baskı kuran bir takım olacağız."

3- ORTA SAHAYA YENi BiR MELO iSTiYORUM!
"Melo'nun yeri bir türlü doldurulamadı. Takım içindeki alternatiflerin hepsi yetersiz kaldı. Alınan kötü sonuçlarda Melo'nun yokluğunu çektik. Bu nedenle orta sahaya yeni bir Melo istiyorum. Buradaki sorun devre arasında kesinlikle giderilmek zorunda."

4- BURAK YALNIZ. YANINA BiR FORVET ŞART
"Burak Yılmaz iyi bir golcü ama bu sezon verimsiz bir görüntü sergiliyor. Onun satılmasını istemiyorum. Burak gibi bir golcüye ihtiyacımız var. İlerde çok yalnız kalıyor. Yanına bir forvet aldığımız takdirde hem o rahatlayacak, hem de bizim forvetteki sorunumuz tamamen bitmiş olacak."

5- RODRIGUEZ, SABRi VE UMUT KULÜBEYE!
"Daha önce söylediğim gibi Selçuk'un en kötü hali Rodriquez'den en iyi halinden iyi. Yasin oyundan çıkarken sürekli tepki veriyor. Engin Baytar'dan farksız. Sabri ve Umut da bekleneni veremiyor. Bu oyuncalar hakkındaki son kararımı devre arasında kesin olarak vereceğim."

KEWELL'A ÇOK SICAK BAKIYOR
Galatasaray Yönetimi Mustafa Denizli'ye yardımcı hoca olarak Harry Kewell'ı önerdi. Denizli bu öneriye sıcak bakıyor. Taffarel'in dışında diğer yardımcı hocanın kim olacağı ise merak konusu. Bu arada Mustafa Denizli'nin Beşiktaş'ta da görev yaptığı İtalyan kondisyoner Stefano Marrone'yi de istediği öğrenildi.

YARI FİNAL BAŞARISI VAR
Denizli Galatasaray'ı çalıştırdığı dönemde takımı Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale çıkarma başarısını gösterdi. Aslan yarı finalde S.Bükreş'e elenmişti.

3 BÜYÜKLER'DE ŞAMPİYONLUK YAŞADI
Mustafa Denizli G.Saray'da Derwall'in yardımcısı olarak şampiyonluk yaşadı. Tecrübeli hoca Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta ise birinci adam olarak şampiyonluk kupasını kaldırdı.