Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final kuraları dün çekildi. Kura çekimine seri başı olan G.Saray, F.Bahçe, Beşiktaş, Başakşehir ve seri başı olmayan Konya, Akhisar, Rizespor'un yöneticileri katıldı.Amed Sportif'in hiçbir temsilcisi ise yer almadı. Çift maçlı eleme sistemine göre oynanacak maçların ilki 9-10-11 Şubat'ta rövanşları ise 1-2-3 Mart'ta oynanacak. Yarı final karşılaşmaları da tur atlayan 4 takım arasında, yine çift maç eleme usulüne göre yapılacak. Çeyrek ve yarı final maçlarında takımların attıkları goller eşit ise deplasmanda daha fazla gol atan takım tur biletini alacak.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI ÇEYREK FİNAL 1. MAÇLARI

9 Şubat 2016 Salı
10 Şubat 2016 Çarşamba
11 Şubat 2016 Perşembe

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI ÇEYREK FİNAL 2. MAÇLARI

1 Mart 2016 Salı
2 Mart 2016 Çarşamba
3 Mart 2016 Perşembe

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI YARI FİNAL 1. MAÇLARI

19 Nisan 2016 Salı
20 Nisan 2016 Çarşamba
21 Nisan 2016 Perşembe

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI YARI FİNAL 2. MAÇLARI

10 Mayıs 2016 Salı
11 Mayıs 2016 Çarşamba
12 Mayıs 2016 Perşembe

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNALİ (ANTALYA)

25 Mayıs 2016 Çarşamba

TADINDAN YENMEZ GÜRCAN BİLGİÇ
Kupada hikayesi olan iki takımın; Fenerbahçe ve Amed Sportif'in eşleşmesi enteresan oldu. Bir tanesi yıllarca kupayı kazanamamış, hatta her sezon kupanın bir numalı sorusu olmuştu. Amed Sportif ise 2.Lig ekibi olarak çok zor bir yolculukta hak ettiği ödülü alıyor. Başka bir heyecan yaşatacaklar. Beşiktaş- Konya eşleşmesi final havasında geçecektir. G.Saray ve Başakşehir ise rakiplerine göre favoriler. Çok sert ve tadından 
yenmeyecek 8 maç izleyeceğiz.

ŞANSLAR EŞİT SERKAN KORKMAZ
Amed ile eşleşen F.Bahçe en favori takım gözükse de rakiplerinin bugüne kadar ortaya koyduğu performans işlerinin kolay olmadığını gösterdi. Akhisar-G.Saray eşleşmesinde favori G.Saray gözükse de Ege temsilcisinin büyük takımlarla oynadığı maçlardaki performansı da gözardı edilemez. Beşiktaş karşısında ilk maçta istediğini elde ederse Konya rövanşta dolu tribünler önünde yarı final kapılarını açabilir. Başakşehir-Rize maçı tam anlamı ile iki adamın düellosu olacak. Güçler eşit.

DİŞLERİNE GÖRE TURGAY DEMİR
Üç büyüklerin dişlerine göre rakiplerle eşleştiklerini düşünüyorum. Üçünün de turu geçmesi normal sonuç olur. Rizespor'un da seri başı olmamasına rağmen Başakşehir ile eşleşmeleri onlar için bir şans. Kupanın en güzel maçlarından biri bu iki takım arasında olur. F.Bahçe-Amed Sportif maçları da kupa heyecanına farklı bir güzellik katacaktır.