Lazio'nun Serie A lideri Napoli ile yaptığı maçı izlemek üzere Roma'da bulunan deneyimli teknik adam, müsabaka sonrası sarı-kırmızılı takımın tur şansı ve UEFA'nın Finansal Fair Play denetimi hakkında açıklamada bulundu.

Denizli, Lazio karşısında amaçlarının turu geçmek olduğunu dile getirerek, "Lazio ile çekişmeli iki maç bizi bekliyor diyebilirim. Galatasaray olarak üzerimize düşeni yaparız" diye konuştu.

Lazio'nun, İtalya'nın iyi takımlarından biri olduğunu belirten tecrübeli teknik adam, "Bu akşam ilk yarıda iyi bir oyun ortaya koymadı ama Lazio'yu tek maç üzerinden değerlendiremeyiz" ifadesini kullandı.
Denizli, Lazio'yu yakından takip ettiklerini kaydederek, "Lazio kurada çıktıktan sonra 8-9 maçını izledik. Her maçı en az 3-4 değişik futbolcuyla devam ettirdi. Bu maçlarda, takip ettiğim kadronun bize karşı oynama ihtimali yüzde 60 ama bütün bunları değerlendireceğiz. Yaptıkları 8-9 maçlık periyotta kullanılan bütün oyuncuları takip ediyoruz" şeklinde görüş belirtti.
Kendisinin kritik dönemlerde kullandığı "yüzde 51 şans" söylemindeki oranının Lazio karşısında değişip değişmediğinin sorulması üzerine Denizli, "Değişmez. Tek maçlarda bizim Galatasaray olarak hep odur. Lazio'ya karşı da odur. Zorlu maçlar olacak ama neticede, her maç öncesi özellikle tur maçlarında düşündüğümüz şey de ortaya koyacağımız olaydır" dedi.

- "Defansif yönden hatalarımızı azaltmalıyız"
Lazio'nun yanı sıra kendi takımının son durumuna dair görüşleri de sorulan Mustafa Denizli, "Attığımız gollerden memnunuz ama yediklerimizden memnun değiliz. Özellikle Lazio maçlarında son derece dikkatli olmak mecburiyetindeyiz. Yani ofansif gücümüze güç katarak, defansif hatalarımızı da asgariye indirerek bu turu oynamak zorundayız" değerlendirmesinde bulundu.
Deneyimli teknik adam, bir gazetecinin, "Sürekli Nisan ayında görüşürüz diyorsunuz. Bu söyleminizin arkasında mısınız?" şeklindeki sorusunu, "Gayet tabii. Ben takımımın hangi grafikte olduğunu biliyorum. En sağlıklı grafiğin o aylarda olacağını düşünüyorum. Söylemimiz devam ediyor" şeklinde cevapladı.

- Galatasaray'ın UEFA'dan men edilme riski
Mustafa Denizli, UEFA Finansal Fair Play kriterlerinden dolayı 1+1 yıllığına Avrupa kupalarından men edilme riskinin bulunduğunu hatırlatarak, "Öyle bir kararın zor çıkacağı kanaatindeyiz" ifadesini kullandı.
UEFA'nın kararını bu ay içinde açıklayacağını vurgulayan Denizli, "Biz öyle bir kararın zor çıkacağı kanaatindeyiz ama neticede UEFA kendi kriterlerine göre karar verecektir. Galatasaray olarak yönetimimiz, hep UEFA'nın istediği kriterlere uygun, iyi niyetli yaklaşımları gösteriyor. Neticede idari bir durumdur. Tabii ki olumsuz bir karar çıkarsa psikolojik olarak etkilenmemek mümkün değil" diyerek sözlerini tamamladı.