NBA tarafından düzenlenen yetenek kampına katılmak için Kanada'ya giden Ömer Faruk Yurtseven, Obradovic tarafından sert bir dille eleştirildi.

Antic'in sakatlığından sonra uzun oyuncu konusunda sıkıntı çektiklerini anlatan Sırp başantrenör, şunları kaydetti:

"Ömer, 'kalsam mı, gitsem mi?' diye bize teklifte bulunmadı. Çünkü sadece kendisini düşünüyor. Onun için takım yok. Sezon başında yeni bir kadro kurduk ve gençlere şans verme kararı aldık. Kendisine 5 yıllık kontrat teklif ettik. Zaman istedi ve 2 ay düşündü. En sonunda imzalamak istemediğini söyledi. Hayatta her şeyin bir izahı var. Bu takımın koçu olarak genç oyunculara şans vermem doğru oluyor mu, bu durumda?"

Ömer Faruk'un Avrupa Ligi'nde en fazla şans alan genç oyuncularda biri olduğunu aktaran Obradovic, "Bunun farkında değil. Gitmek istiyor. Ciddi bir kontrat teklif ettik. Genç oyuncunun burada mutlu olamamasını anlamıyorum. Son 3 yıldır bizden maaşını da alıyor. Ben onu daha 15 yaşında Oklahoma City Thunder maçında oynattım ve ona göre hücum düzenledim ama o burada devam etmek istemiyor. Sadece gelip benimle o kampa gitmek istediğini konuşsaydı zaten izin verirdim" diyerek sözlerini tamamladı.