Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'nın açılışı için büyük heyecan yaşıyor.  Orman, Beşiktaş'a yönetici olarak hizmet veren ve 2013'te vefat eden babası Abdulkadir Orman'ın oğlu olarak yaptıklarıyla gurur duyduğunu belirterek, "Yeni stadı babam da görsün isterdim. Allah rahmet eylesin, babam çok fanatik Beşiktaş taraftarıydı, inşallah görüyordur. Ben de onların böyle gurur duymasını sağladığım için çok sevinçliyim" dedi. Beşiktaş'ın ilk maçını kapalı tribünde babasıyla birlikte izlediğini kaydeden Orman, "Çok küçüktüm, babamla birlikte maça geldik ama sonucunu hatırlamıyorum" ifadesini kullandı. Açılış için önlerinde 20 gün süre olduğunu hatırlatan Orman, "Biraz stres var. Eksiklerimiz bulunuyor" diye konuştu.
Gece gündüz çalıştık
Stadın yapımına başlanmasından itibaren zamanının büyük bölümünü inşaat alanında geçiren Orman, önlerindeki 20 gün içinde eksikleri tamamlamak istediklerini belirterek, "Ondan sonra ilk maçımızı oynayacağız. Sorunsuz olabilmesi için daha fazla çalışmamız lazım. Zorlanıyoruz. Taraftarlarımız geliyor, görmek istiyor. Gelenler benimle fotoğraf çektirmek istiyor. Çalışmak zorundayız. Derneklerimizin geceleri oluyor, gitmek zorunda kalıyoruz. İnsanlara çalışmamız lazım diye anlatamıyorum" dedi. Vodafone Arena'nın yapımına 26 Mart 2012'de başladıklarını hatırlatan Orman, "26 Mart'ta 4. sene olacak. Stadın izniyle başladık. Haftanın 7 günü çalışıyorum. En iyisini yapmak için gecemizi gündüzümüze kattık" ifadelerini kullandı.
Aradaki fark kapanacak
Fikret Orman, Vodafone Arena'nın açılışı sırasında nasıl bir duygu içinde olacağı konusunda ise "Açılıştaki duygumu bilmiyorum ama yıkarken yapma heyecanım vardı. Biraz endişe vardı. Stadın yapımına çok zor dönemde başladık. Gezi olayları, kulübün hacizleri ve mali durumu ortada, bir takım yok. Sıkıntılı süreçte yaptık. Şimdi lig lideriyiz. İnşallah takımı da lig lideri olarak buraya getireceğiz" dedi. Orman ligdeki tarihi rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray ile aralarındaki gelir farkını da kapatacaklarını söylerken, "Şimdi bu açık kapanacak. Hatta yapmış olduğumuz çalışmalarla daha üst seviyede olduğumuzu düşünüyorum" diye konuştu.