Amerika Birleşik Devletleri'nin 44. başkanı Barack Obama, geçtiğimiz günlerde Arjantin'e yaptığı ziyarette Lionel Messi ile görüşememişti. Kızları Malia ve Sasha'nın yıldız futbolcunun hayranı olduklarını söyleyen Obama, görüşmeyi ayarlayamadığı için üzgün olduğu belirtmişti.

OBAMA'NIN KIZLARINA FORMA GÖNDERDİ

Bu tatlı atışmanın ardından kazanan Obama oldu. Barcelona'nın yıldız futbolcusu Messi, Obama'nın kızları Malia ve Sasha'ya 10 numaralı formasından imzalayarak Beyaz Saray'a gönderdi. Arjantin Milli Takımı da Messi'nin imzaladığı formaları resmi Twitter hesabından duyurmayı ihmal etmedi.

"BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR KAYNAĞI OLURDU" DEMİŞTİ

Arjantin ziyaretinde kızlarının Papa Francis'le bile tanıştığını söyleyen ancak Messi'ye hayran olmalarına rağmen ona ulaşamadıklarını belirten ABD Başkanı Barrack Obama'ya yıldız futbolcu, "Açıkçası bunu söylemesine şaşırdım. Obama ve kızlarıyla tanışmak benim için büyük bir onur kaynağı olurdu. Ancak durum biraz karışık, çünkü bu görüşmenin ne zaman olabileceğini bilmiyorum. Belki böyle bir yorumu Arjantin'de olduğu için yapmıştır ama bu yoruma herkes gibi ben de şaşırdım" şeklinde cevap vermişti.