Yaklaşık 3 yıldır süren inşaatı tamamlanan Vodafone Arena kapılarını, pazartesi saat 20'de başlayacak Beşiktaş-Bursaspor maçı ile açacak. Son 3 sezondur iç saha maçlarını farklı stadyumlarda oynamak zorumda kalan siyah beyazlı futbolcularda büyük bir heyecanla pazartesi akşamını bekliyor.Oyuncular bir yandan eve dönüş heyecanı yaşarken, bir yandan da açılış maçının ilk 11'in de yer almak için teknik direktör Şenol Güneş'ten forma bekliyor.
Kadro netleşiyor
Deneyimli teknik adam sahaya süreceği kadroyu büyük oranda belirlerken, hatfa içinde yapılan toplantılarda açılışın, maçın önüne geçmemesi yönünde uyarılarda bulundu. Ntvspor'un haberine göre; Güneş, Bursaspor maçında sezon başından bu yana sahaya sürdüğü ilk 11'e yakın bir kadro tercihinde bulunacak. Tedavisi tamamlanan Tolga'nın kaleyi korucağı mücadelede, defans hattının Beck, Necip, Marcelo ve İsmail'den oluşması tahmin ediliyor.
Bu bölgedeki olası bir değişiklik ise Necip-Alexis arasında yaşanabilir. Son 3 maçta stoper olarak maça başlayan Necip'in yerine Alexis'i sahaya sürebilecek olan Güneş, son kararını maç öncesi yapılacak son antrenmanda verecek. Orta sahada Atiba-Oğuzhan ikilisi, hücumda ise Quaresama-Sosa ve Olcay maça başlayabilir. Deneyimli teknik adamın hücum hattının solunda Olcay yerine Kerim veya Gökhan'ı tercih etmesi sürpriz olmayacak. Bu durum da son antrenmanın ardından netlik kazanacak. Tek forvet görevini yine Mario Gomez üstlenecek.