Valencia Kulübü'nden önceki gün yapılan açıklamada, Sofiane Feghouli'nin kadro dışı kaldığı duyrulmuştu. Kulüp, bu kararın nedenini ise kamuoyuyla paylaşmadı. Ancak İspanya'da kulaktan kulağa dolaşan bir iddiaya göre yıldız futbolcunun gözden çıkartılmasının nedeni Fenerbahçe! Sarı-Lacivertliler, sezon başında Cezayirlioyuncuyu transfer etmeye çalışsa da Valencia, Şampiyonlar Ligi vizesi aldıktan sonra oyuncuyu kadroda tutmayı tercih etti.
Her hareketi olay
Sofiane Feghouli, takımda kalmasına rağmen sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini inatla yenilemedi. Valenceia'nın tüm tekliflerini bir bir geri çevirdi. İspanya'da dün ortaya atılan iddiaya göre yıldız futbolcu, yeni sezon için Fenerbahçe ile anlaşmaya vardı. Hatta bu durumdan Valencia Yönetimi'nin de haberi var. Feghouli, Sarı- Lacivertliler ile sözleşme imzaladıktan sonra büyük bir form düşüşü yaşadı. Bu da yetmezmiş gibi disiplinsiz davranışları da kulübü rahatsız etmeye başladı.

Açıklama sezon sonunda
26 yaşındaki kanat oyuncusu, geçtiğimiz hafta izinli gününde Paris'e gitti ancak İspanya'ya geç dönünce idmanı kaçırdı. Hafta sonundaki Sevilla maçında ise yedek kaldığı için sinirlendi. Sonradan oyuna dahil olan Feghouli, takımının 90. dakikada attığı golde sevinmeyince bardağı taşırdı. Yönetim, Fenerbahçe ile anlaştığı için artık sözleşme uzatma ihtimali bulunmayan Feghouli'yi kadro dışı bırakarak tamamen gözden çıkarttı. İspanyollar'a göre Fenerbahçe ile Sofiane Feghouli cephesi, sezon bitikten sonra anlaşmayı duyuracak.
Yerine Markovic gelmişti
Fenerbahçe, sezon başında kanatları Nani ve Volkan Şen ile takviye etti. Buna rağmen Sofiane Feghouli için de girişimlerde bulundu. Bunlardan sonuç çıkmayınca, Liverpool'dan Lazar Markovic kiralandı. Ancak Sırp yıldız, peş peşe yaşadığı sakatlıklar nedeniyle takıma hiçbir fayda sağlayamadı. Genç futbolcu sezon sonunda Liverpool'a geri dönecek. Feghouli transferiyle de yeri hemen doldurulacak. Ayrıca bu transfer sayesinde, sezon sonunda İngiltere ya da İtalya'ya gideceği iddia edilen Nani'nin ayrılması bile Sarı- Lacivertliler'i fazla etkilemeyecek.