Fenerbahçe'de yeni sezon planlamaları sadece futbolcu transferi üzerine kurulu değil. Pazartesi günü yaptığı basın toplantısında Başkan Aziz Yıldırım, "Pereira'nın 1 yıl daha sözleşmesi var. Sezon sonunda oturur konuşuruz" şeklindeki açıklaması "Yeni teknik adam" mesajı olarak algılanmıştı! Kulübe yakın Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın aklındaki isim ise son derece tanıdık biri: Joachim Löw.

DAHA ÖNCE KOVMUŞTU

1998/99 sezonunda Fenerbahçe'nin teknik direktörlüğünü yapan Alman teknik adam, sezon sonunda Sarı-Lacivertli takımın Galatasaray'ın ardından 2. olması nedeniyle 1 yıl daha sözleşmesi bulunması ve kalmayı da çok istemesine rağmen takımın başından gönderilmişti! Şimdi Başkan Aziz Yıldırım, Alman Milli Takımı'nın başında olan ve dünya şampiyonu apoletini de takan Löw'ü yeniden takımın başında getirmeyi planlıyor.

LÖW DE YURT DIŞINDA ÇALIŞMAK İSTİYOR

Başkan Aziz Yıldırım Löw'den tıpkı Alman Milli Takımı'ndaki gibi rakibi panzer gibi ezen, 90 dakika boyunda yılmadan mücadele eden, fizik gücü üst seviyede bir takım oluşturmasını isteyecek. Bunun için de başta en yetenekli Alman gurbetçilerin transferi ile birlikte kaliteli yabancılar için Alman teknik adama yetki verilecek. İstediği isimler de mali fedakarlıklarla takıma kazandırılacak! Löw önceki gün, "2018'e kadar sözleşmem var ama yurt dışında takım çalıştırabilirim" dedi.

ALMANYA'DA İTİBARI ÇOK YÜKSEK

Almanya'ya Avrupa Şampiyonası'nda final oynatan Löw, son dünya kupasında da şampiyonluğa ulaşınca büyük bir kariyer ve itibarın sahibi oldu. Alman teknik adamın 2018 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Ancak Löw, "Yurt dışında bir takımı çalıştırabilirim. Bu eğlenceli olur" ifadesini kullandı.

(Takvim)