Beşiktaş'taki geleceği netlik kazanmayan Mario Gomez için Avrupa basınında hergün yeni bir iddia ortaya atılıyor.

Mario Gomez'in 21 Nisan opsiyonunu bozması üzerine Alman golcüden bonservis bedeli kazanma şansı yakalayan Fiorentina, Zlatan İbrahimovic'in büyük olasılıkla Manchester United'e gidecek olması nedeniyle Paris Saint-Germain'den gelecek muhtemel teklifi beklemeye başladı.

BEŞİKTAŞ BEKLEMEDE

Zlatan Ibrahimovic'in yerini doldurabilecek kalitede bir golcü arayan Fransız ekibi PSG'nin, Mario Gomez'i de gündemine aldığı ortaya çıktı. Gomez'i kadrosunda tutma konusunda çok umutlu olmayan Beşiktaş'ın, Fiorentina ile yapılan özel sözleşme gereği Alman golcünün olası transferinden yüzde 50 pay alacağı için beklemeye geçtiği aktarıldı.

KAZANÇ BÜYÜK OLABİLİR

Fiorentina, Mario Gomez'i, Paris Saint-Germain veya başka bir kulübe ne kadar yüksek bir bonservisle satarsa, Beşiktaş'ın alacağı pay da o kadar büyük olacak.

GOLÜ YOK ASİSTİ VAR

Wolfsburg'un teklifini kabul etmeyen Mario Gomez'in, PSG dışında birçok köklü Avrupa kulübünün de takibinde olduğu belirtildi. Almanya'nın önceki gün Macaristan'ı 2-­0 yendiği hazırlık maçında gol atmasa bile Müller'e asist yaparak turnuvaya hazır olduğunu gösteren Mario Gomez ilk olarak Beşiktaş'ın yeni sezon için gerçekleştireceği transferleri bekleyecek.

YÖNETİM CEVAP BEKLİYOR

Avrupa Şampiyonası ve Copa America nedeniyle transfer çalışmaları sekteye uğrayan Beşiktaş Yönetimi, Mario Gomez'den grup maçlarının bitimine kadar kesin kararını bildirmesini istemişti.