İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente del Bosque, basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin iyi bir kadroya sahip olduğunu aktaran İspanyol teknik adam, "Onların yarı sahasında oynayabiliriz, inisiyatifi alabiliriz ama Türkiye iyi bir takım. Son maçlarında iyi performans ortaya koymasalar da çok dikkatli olmamız lazım" diye konuştu. EURO 2016'daki ilk maçı kazandıklarını hatırlatan Del Bosque, "Bu, kafamızı karıştırmamalı. Rakibimiz çok istekli olacak. Bu, bizim için tehlikeli olabilir. Türkiye'de futbola çok büyük bir tutku var. Bizi yoğun bir maç bekliyor" yorumunu yaptı.

Arda belirleyici isim
 Sergio Busquets ise Barcelona'dan takım arkadaşı Arda Turan için övgü dolu sözler söylerken, "Arda'nın kalitesini ve milli takımı için neler yaptığını biliyoruz. Ona karşı çok dikkatli olmalıyız. Çünkü milli takımı için çok belirleyici" ifadelerini kullandı.

'Vodafone Arena'yı görmeye geleceğim'
İspanya'nın Teknik Direktörü Del Bosque, önemli mesajlar verdi. "Beşiktaş'ın şampiyon olmasına çok sevindim" diyen Kartal'ın eski patronu, "Beşiktaş'ı kutluyorum. Stadın açılışına gelmeyi çok istedim ancak yoğun bir programım vardı. Nasip olursa bir gün İstanbul'a gelip Vodafone Arena'da maç izlemek istiyorum. Beşiktaş umarım Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı olur" diye konuştu.