BURHAN CAN TERZİ - Galatasaray camiası an itibariyle kaos kelimesiyle özdeşleşmiş durumda. Yılbaşından bu yana neredeyse tek bir hafta bile rahat nefes alamayan sarı-kırmızılılar dün yönetimden bir fire daha verdi. Yönetici Selim Arda Üçer dün yapılan toplantıda Başkan Dursun Özbek'e istifasını sundu. Yönetim de bu istifayı kabul ederek, toplamda 11 kişi kaldı. 8 Haziran’da Genel Sekreter Fatih İşbeçer’in istifasıyla sarsılan yönetim, Üçer’in de ayrılmasıyla adeta çatlamış oldu. Duygun Yarsuvat döneminde de yedek üyeler arasında yer alan genç yöneticinin Alp Yalman’ın Sportif A.Ş.’ye dahil olmasından bu yana istifayı kafasına koyduğu belirtildi. 

4 istifada yönetim düşer
Her ne kadar aradaki buzları eritseler de Alp Yalman ile camia içindeki rekabeti süren Duygun Yarsuvat’ın, Selim Arda Üçer’i istifa etmesi konusunda etkilemiş olabileceği ifade edilirken, Ural Aküzüm ile Alper Narman’ın da her an bırakabilecekleri belirtiliyor. Eğer 4 istifa daha gelirse Dursun Özbek yönetimi doğrudan düşecek. Yani Başkan Özbek haricinde asil ve yedek üyeler toplamda 7 kişi kalırsa yönetim dağılmış olacak. Böyle bir durumun yaşanmasından çekinen Özbek’in her an olağanüstü kongre kararı alabileceği ifade ediliyor. 

Kara haziran!
Galatasaray haziran ayını sarsıntılarla geçirdi. Önce finans direktörü Gözde Turan’ın kovulmasının ortaya çıkması büyük yankı uyandırdı. Akabinde Genel Sekreter Fatih İşbeçer 8 Haziran’da istifa etti. 26 Haziran’da Alp Yalman’ın görevini bırakmak istemesi, gündeme bomba gibi düştü. Sarı-kırmızılı camia dün de Selim Arda Üçer’in istifasıyla sarsıldı. 

ÖZBEK’İN İŞBAŞI YAPTIĞI YÖNETİM
ASİL üyeler: Cengiz Özyalçın, Nasuhi Sezgin, Eşref Alaçayır, Cüneyt Tanman, Can Topsakal, Fatih İşbeçer , Tayfun Demir, İsmail Sarıkaya, Ural Aküzüm, Tarık Taşar, Yedek üyeler: Alper Narman, Murat Atay, Ali Yüce, Burçin Aslan, Selim Arda Üçer 

‘Yalman başkan olursa şaşırmayın!’
Selim Arda Üçer’in istifasının ardından Galatasaray’da olağanüstü kongre sesleri yükselirken, taraftarın da başkan Dursun Özbek’e tepkisi çığ gibi büyüyor. Üçer’in istifası sosyal medyada en çok konuşulan olaylardan biri olurken, “Bu kaosun ardından kongreye gidilir, Alp Yalman da başkan olursa kimse şaşırmasın” şeklinde yorumlar yapıldı.