UEFA’nın ekonomik yaptırımları ve ceza tehlikesi nedeniyle transferde “ekonomik mönü” tercih eden Fenerbahçe yerli pazarının kalburüstü oyuncularına odaklanmış durumda… Nedeni ise hem ligi bilmeleri hem daha ekonomik görünmeleri, hem de kulüplerinin takas için uygun olmaları… Sivasspor’dan Gol Kralı apoletli Aatıf Chahechouhe’yu renklerine bağlayan Kanarya’nın yeni hedefi Başakşehir forması giyen Boşnak kanat oyuncusu Edin Visca… Nani’nin ayrılmasından sonra kanat oyuncusu sıkıntısı yaşayan Vitor Pereira, yönetimle görüşerek geçen sezondan gözüne kestirdiği Visca’nın transferini istedi. 

Visca da sıcak bakıyor

Başakşehir ile iyi ilişkiler içerisinde bulunan Fenerbahçe yönetimi, Edin Visca için para artı futbolcu vermeyi önerdi… Takastaki kilit isim ise Miroslav Stoch… Abdullah Avcı da Stoch’un tarzını beğeniyor… Fenerbahçe yönetimi Stoch dışında başka futbolcular da vermeyi düşünüyor ancak bunun için kamp döneminin tamamlanması ve Vitor Pereira’nın vereceği rapor bekleniyor. Edin Visca’nın da Fenerbahçe’ye sıcak bakması transfer olma ihtimalini güçlendiriyor.

Bir Nani bile olamadılar!

Fenerbahçe camiası yıllardır sarı-lacivertli kulüpte forma giyen Caner Erkin ve Gökhan Gönül gibi isimlere sitemli. Nedeni ise giderken bedavaya ve tatsız bir şekilde kulüpten ayrılmaları ve kulübe tek kuruş bile kazandırmamaları. Özellikle Inter’e imza atan Caner’e kızgın olan sarı-lacivertlilerde “Bir Nani bile olamadılar. O bir sezonda kulübe kâr ettirirken (2.5 milyon avro) yıllardır bizimle olan ‘evlat’ diye gördüklerimizin durumu ortada” diye sitemli.

Van Persie yalanlaması

Fenerbahçe, Hollandalı yıldızı Robin van Persie'nin menajerinin İstanbul'da olduğu ve oyuncunun sözleşmesini feshetme görüşmelerinde bulunduğu ile ilgili haberleri yalanladı. Açıklamada, "Futbolcumuzun menajeri İstanbul'da olmadığı gibi, bu tarz görüşmeler de yoktur" denildi.

 

Aatıf sahnede

Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarına devam etti… Can Bartu Tesisleri’ndeki çalışmaya yeni transfer Aatıf Chahechouhe da katıldı. Yeni takım arkadaşları Faslı oyuncuya özel ilgi gösterdi. Üst sahada çabukluk ve koordinasyon çalışmaları ile başlayan ant-renman alt sahada dar alanda yapılan pas organizasyonlarının ardından yapılan çift kale maçla sona erdi.