Fenerbahçe'nin yeni transferi İsmail Köybaşı, Ülker Stadyumu'nda yapılan törenle resmi sözleşmeye imza attı. 

Asbaşkan ve basın sözcüsü Mahmut Uslu'nun da katıldığı törende Uslu, "İhtiyacımız olan sol bekimizi transfer etmiş oluyoruz. Bizim için anlamlı bir imza töreni. İyi bir sporcu, beyefendi... Fenerbahçe'ye uzun yıllar faydalı olacağını düşünüyorum." dedi. 

İsmail Köybaşı: Burada olmaktan mutluyum

Fenerbahçe'nin kendisini sahiplendiğini belirten milli futbolcu, "Ortalama profesyonel futbol kariyerinin 15 yıl olduğunu düşünürsek 2. yarısına girmiş buluyorum. Burada olmaktan çok mutlu ve gururluyum. Tercihim beni sahiplenen Fenerbahçe kulübünden yana oldu." açıklamasını yaptı.

Köybaşı'nın diğer açıklamaları şu şekilde:

"Taktik farketmez"

3-5-2 ya da 4-4-2 gibi taktiklerin hepsinde oynamak durumundayız. Maç içinde de bu taktikler değişebilir. Diziliş fark etmeden, her şeyimi vereceğimin sözünü veriyorum. 

"Fenerbahçe camiasından özür diliyorum"

Camialar arasındaki rekabetten ötürü, Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamalarında istemeden de olsa bazı görüntülerin içinde bulundum. Taraftarların isteğiyle bu tür şeyler olabiliyor ancak ben  o görüntülerin içinde istemeden oldum. Bundan rahatsızlık duydum. Bu yüzden Fenerbahçe camiasından özür diliyorum.