Atiker Konyaspor, UEFA Avrupa ligi H grubunda yarın saat 20.00'da Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda Portekiz ekibi SC Braga ile oynayacak. Atiker Konyaspor Teknik Direktöre Aykut Kocaman, oyunca Ali Turan ile birlikte maçın oynanacağı statta basın toplantısı düzenledi. 

Ali Turan, Braga maçının tarihi bir maçlardan birisi olduğunu belirterek, UEFA'da ilk iki maçta istenilen sonucu alamadıklarını ancak yarın 3 puanla sahadan ayrılmak istediklerini söyledi. Braga takımının da sahaya mutlak galibiyet için çıkacağını hatırlatan Ali Turan, "Braga mutlak galibiyet için sahaya çıkacak. Ancak biz seyircimizin önünde oynayacağız ve iyi bir takıma sahibiz, oturmuş bir takımız. Avrupa liginde tarihinde ilk kez katılan bir takımız ve elde edeceğimiz başarıylada tarihin ilklerini yaşatmak istiyoruz" dedi.

AYKUT KOCAMAN: BİR ADIM DAHA ÖNDEYİZ 
UEFA Avrupa Ligi H grubunda ilk iki maçta istediklerini sonucu alamadıklarını ve bunun nedenini de Atiker Konyaspor'un UEFA tecrübesinin olmamasına bağlayan Teknik Direktör Aykut Kocaman, ilk iki maça oranla SC Braga maçında tecrübe açısından daha iyi konumda ve bir adım daha önde olduklarını söyledi. Gruptaki kağıt üstünde halen şanslarının olduğunu ve Braga maçının da bunu belirleyen bir maç olacağını ifade eden Kocaman, "Puan açısından en uygun şartların olduğu maç gibi görünüyor. Eğer bunu başarırsak, grupta ciddi anlamda hesap yapma şansına sahip olacağız ve özgüvende sağlayacak" dedi. 
Kocaman tam tersi bir durum olduğunda ise takımın Avrupa Ligi zihin yorgunluğunun yüzde 50 oranında sona ereceğini ve süper lige yöneleceklerini kaydetti. 

Braga takımının, kendi takımına göre daha seri ve Avrupa Ligi'nde tecrübeli bir takım olduğunu ifade eden Kocaman, "Yarın oynayacak maç her iki takım içinde yol gösterici bir maç olacak. Braga, Shakhtar'a göre de tecrübe acısından bir adım önde. Grupta ikinciliği kovalama acısında da yarın ki maç onlar içinde önemli olacak. Sportif anlamda sert geçecek bir maç olacak. Kendi takımımda sahada A'dan Z'ye, 1'inci dakikadan son dakikaya kadar skor ne olursa olsun kendi bildiğini yapmaya çalışan bir takımımız var. Bundan da kuşkumuz yok" dedi. 

KOCAMAN'DAN FENERBAHÇE CEVABI 
Basın mensuplarının adının sık sık Fenerbahçe teknik direktörlüğü için geçmesiyle ilgili soru üzerine Aykut Kocaman, sözlerine Fenerbahçe'nin bugün uçakta yaşadığı olaylar nedeniyle geçmiş olsun dileklerini söyleyerek başladı. Adının sürekli dile getirilmesinin kendi bilgisi dışında gelişen olaylar olduğunu belirten Kocaman, "Ne öyle, ne böyle. Ben bu konularda 33 yıldır futbol hayatımın özellikle 28-29 yılını sürekli insanların gözü önünde geçirdim. İşime duygularımı çok karıştırmam. Dolayısıyla bu şekilde devam edecek. Burada da böyle. Ne öyle ne böyle. Bu benim dışımda gelişen bir durum. Dolayısıyla buna benim ne gurur duyuyorum demem, pek profesyonelliğe, çalışma şartlarına ve düşüncelerime uyan bir şey değil. Bunun dışında profesyonelce kendimi takımına adamış bir şekilde çalışan kişilerden bir tanesiyim" diye konuştu. 

Yeşil beyazlı ekip, basın toplantısının ardından Kayacık tesislerinde SC Braga maçının son hazırlık çalışmasını yaptığı antrenmanla tamamladı.

“Takımımın son dakikaya çabası göstereceğinden hiç kuşkum yok” 
Rakibin durumunu da değerlendiren deneyimli teknik adam, "Braga için de yarınki maçın grupta ikinciliği kovalama adına son maç gibi gözüküyor. Eğer burada puan kaybına uğrarlarsa ikincilikle ilgili beklentileri biraz daha ciddi anlamda sekteye uğramış olacak. Dolayısıyla yarınki maç onlar tarafından bakıldığında da ciddi anlamda belirleyici. Kendi takımımla ilgili söyleyeceğim şey, sözünü vermek doğru mu bilmiyorum ama sözünü verebileceğim takımımın A’dan Z’ye birinci dakikadan son dakikaya kadar, skor ne olursa olsun kendi bildiğini yapmak için çaba göstereceği konusunda hiç kuşkum yok” diye konuştu. 
Bir basın mensubunun "Fenerbahçe’de işler ne zaman kötü gitse sizin isminiz geçiyor, bu duruma sinirleniyor musunuz, gururlanıyor musunuz?" sorusuna, Kocaman şöyle yanıt verdi: 
“33 yıldır futbolun içindeyim. İlk 4 yılımı bir tarafa koyarsanız 28-29 senedir tamamen göz önündeki insanlardan biriyim. İşime duygularımı çok karıştırmadım. Dolayısıyla bu şekilde devam edecek. Ne öyle ne de böyle. Bu benim dışımda gelişen bir durum. Dolayısıyla benim buna gurur duyuyorum ya da başka bir şey demem pek profesyonelliğe, çalışma düşünceme uyan bir şey değil." 

Ali Turan: "Yarın yine tarihi maçlardan birine çıkacağız" 
Atiker Konyaspor’un deneyimli defans oyuncusu Ali Turan ise, “Yarın yine tarihi maçlardan birine çıkacağız. Tarihinde ilk defa UEFA’ya katılmış bir Konyaspor var. İlk iki maçta maalesef istediğimiz sonuçları alamadık. Onlar geride kaldı, şimdi önümüzde oynayacağımız Braga maçı var. Onlar da buraya kazanmaya gelecek. 1 puanları var. Rakibin de mutlak galibiyet için sahaya çıkacağını düşünüyorum. Çünkü kaybettikleri zaman yarıştan saf dışı kalacaklar. Biz de kendi seyircimiz önünde oynayacağız. Takım olarak oturmuş bir yapıya sahibiz. İyi bir sistemimiz var. Bunu hem ligde hem de Avrupa’da devam ettirmek istiyoruz. Yarın ki maçta bizim için çok önemli Yarın sahaya çıkan 11 kişi takım olarak elinden gelen mücadeleyi sergileyip 3 puanla ayrılmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.