Akyarlar mevkisi Kemer plajından Kos adasına yasa dışı yollarla gitmeye çalışan bir gurup mülteci sahil güvenlik ekibi tarafından kıs kıvrak yakalandı. Kaçış anlarını çeken gazeteciler sahil güvenliğe haber vererek bir gurup mültecinin denize açıldığını ihbar etti. Sahil güvenlik ekipleri Kemer mevkisinde araba yaptı. Yapılan aramada 7'si çocuk 18 mülteci yakalandı. Yakalanan mülteciler Akyarlar marinaya getirildi. 


OYUNCAK YERİNE CAN SİMİTLERİ TAŞIYORLAR 
Akyarlar marinaya getirilen 18 mültecinin içerisinde kundaktaki bebekten 1 ila 5 yaş arasında 7 çocuğunda olması dikkatlerden kaçmadı. Çocukların elinde can yelekleri ile dolaşması yürekleri parçaladı. Oyuncak yerine elerinde can yeleklerle marinaya getirilen çocuklar, aileleri ile birlikte jandarmaya teslim edildi. Daha yaşını doldurmamış 2 bebek ise kurtulması herkesin yüzünü güldürdü. 10 kişilik bota 18 kişinin bindiği ve motorunun deniz ortasından bozulduğu öğrenildi. Sahil güvenliğin erken müdahalesi ile batmakta olan bottan 7 çocuk toplam 18 kişi canlı olarak kurtarıldı. 


Öte yandan yakalanan Suriye uyruklu vatandaşlar tekrar terar avrupaya kaçacağız diyerek avrupa bizi bekliyor ifadelerini kullandılar.