Ankara'da henüz belirlenemeyen bir nedenle cinnet getiren Ahmet C., eşi Pembe C., oğlu Cihat, kızları Aliye, Hamidiye ve Satı C.’ya kurşun yağdırdıktan sonra intihar etmişti. Ahmet, Pembe, Aliye ve Cihat C. olay yerinde hayatını kaybederken, yaralı halde bulunan Hamidiye ve Satı C.  tedavi altına alındı.

SON MESAJI: "BABAM BİZİ VURDU"
Yaralı kızlardan birinin olayın ardından erkek arkadaşına, "Ölüyorum ben. Babam bizi vurdu, hakkını helal et" diye mesaj attığı ancak genci inandıramadığı ortaya çıktı. Kız arkadaşını görmek için Adana'dan gelen genç, binanın önünde uzun süre gözyaşı döktü. (EN SON HABER)

 

Olayın detayları:
Ankara'da cinnet getirerek, eşi, kızı ve oğlunu öldüren, iki kızını da yaralayan baba aynı silahla intihar etmişti. Bu korkunç olayın sebebi ise resmen kan dondurdu! Ankara’da cinnet getiren baba, eşini ve çocuklarını vurduktan sonra intihar etmişti. Babanın cinneti sonrasında 4 kişi hayatını kaybederken, 1’i ağır 2 kişi de yaralanmıştı. Türkiye güne bu korkunç haberle uyanırken herkesin kafasındaki soru ise olayın sebebiydi. Bu sorunun cevabı da az önce geldi. Baba tüm bu cinayetleri bakın ne için işlemiş...Edilinen bilgiye göre, olay saat 10.00 sularında Ankara, Etlik Aşağı Eğlence Mahallesi Azık Sokak 24 numarada meydana geldi. Henüz belirlenemeyen bir nedenle cinnet getiren Ahmet C., eşi Pembe C., oğlu Cihat, kızları Aliye, Hamidiye ve Satı C.’ya kurşun yağdırdıktan sonra intihar etti. 

Komşularının ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları incelemede, Ahmet, Pembe, Aliye ve Cihat C.'nın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralı halde bulunan Hamidiye ve Satı C. olay yerine gelen ambülanslarla Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile GATA'ya sevk edildi. Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Hamidiye C.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi. 
Olay yerinde hayatını kaybeden alile fertleri Keçiören Adli Tıp morguna kaldırıldı. 

Ankara'da cinnet getirip eşinin ve çocuklarının üzerine kurşun yağdırıp intihar eden baba Ahmet Canal'ın, kızlarından birinin Bodrum'da tacize uğradığını ve bu bilginin üç yıldır kendisinden saklandığını öğrendi. Bunun üzerine çıkan tartışmada Ahmet C, eşi Penbe C, oğlu Cihat ile kızları Aliye, Satı ve Hamide C'yi tabancayla vurdu.