İnegöl’e bağlı Sulhiye mahallesindeki gençler eskimolara özenip evlerinin önüne iglo yaptı. İlçe merkezinde güneşli bir gün yaşanırken, yüksek kesimlerdeki mahalleler hala karla kaplı. 
Hem kar yağışı hem de yarıyıl tatilini fırsat bilen gençler, bunu eğlenceye dönüştürdü. Zamanlarını kartopu oynayarak, kardan adam yaparak ve kızakla kayarak değerlendiren gençlerin yaptığı eskimo evi ise hayli dikkat çekti. 

ESKİMOLARA ÖRNEK ALDILAR 
Sulhiye Mahallesinde ikamet eden liseli iki genç, sömestr tatili fırsatını farklı eğlencelerle değerlendiriyorlar. Emin Özşen ve Bilal Yıldırım, bu eğlenceyi evlerinin önüne 2,5 metrekarelik iglo ile farklı boyuta taşıdı. Topladıkları karlarla iglo yapan gençler, zamanlarının çoğunu o kardan evde geçiriyor. 
İnegöl merkeze 29 kilometre uzaklıktaki Sulhiye mahallesinde ikamet eden yakın akraba olan Mehmet Emin Özşen ve Bilal Yıldırım, akraba ve arkadaşlarını da kardan evlerine davet etti. Burada sohbet eden gençler içeriye 17 kişi sığınca kendileri de şaşkına döndüler. 

1 METRE YÜKSEKLİĞİNDE 
İglonun mimarlarından Mehmet Emin Özşen, “Okullar tatile girince bizde mahallemizde farklı uğraş içine girdik. Kar kalınlığı 30 santimetreyi geçti. Kartopu, kızak kaymak gibi eğlencelerden sıkılmıştık. Ev yapalım istedik. Eskimolara özendik biraz. Üç saat içinde iki kişi kardan ev yaptık. 1 metre yüksekliğinde, 2.5 uzunluğunda güzel bir ev oldu. Zamanımızın çoğu burada geçiyor. Bu eğlencemize yakın akrabalarımızı da ekledik. Onlarla burada sohbet ederek vakit geçiriyoruz” dedi. 
Bilal Yıldırım ise, farklı bir eğlence yöntemine başvurduklarını ifade ederek, “Biraz soğuk ama güzel bir eğlence oldu. Kar keyfini böyle çıkarıyoruz” diye konuştu. 

17 KİŞİ SIĞIYOR 
Mahalle gençlerinin yaptığı igloya tam 17 kişi sığarken, kardan evden tek tek 17 kişinin çıkması şaşkınlık yaşattı. Gençler o anları ise kendi kameraları ile görüntüleyip sosyal medyada paylaştılar.