Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Raşit Atcı, Kahramanmaraş'ta son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Atcı'nın (28) cenazesi, Mardin'de 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki törenin ardından askeri uçakla Kahramanmaraş'a getirildi. Ulu Cami'de düzenlenen törende, şehidin ağabeyi, kardeşinin tabutunun yanından ayrılmadı. Müftü Muhammed Gevher'in yaptığı duanın ardından cenaze namazı kılındı. Şehidin naaşı askerlerin omuzunda bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına konuldu.

Evli ve 1 yaşında Rabia Begüm isminde kızı bulunan şehidin eşi Ebru ve annesi Rabia Atcı, törende şehidin naaşına sarılıp, gözyaşı döktü.

"Cennete gitti yavrum baban"
Cenazenin götürülüşü sırasında şehidin eşi Ebru Atcı kucağındaki kızıyla, bir uzman çavuşun yanına gelerek, "Bak kızım babanda bundan giyiyordu. Yiğidim, Raşit'im de uzman kıyafeti giyiyordu. Şimdi cennete gitti yavrum baban" diyerek ağıt yaktı. Türk bayraklarıyla donatılan Trabzon Caddesi'nde askeri bandonun bulunduğu kortej eşliğinde tekbirler getirilerek bir süre taşınan şehit Atcı'nın cenazesi, Bulutoğlu Mahallesi'ndeki aile mezarlığına defnedildi.