Sahur vaktinde farklı mahallelerden polisi arayan çok sayıda kişi yoğun doğalgaz kokusu olduğu ihbarında bulundu. Kentin farklı noktalarından peş peşe ihbar alan polis, alarma geçti. Polis, itfaiye ve afad ekipleri, kent merkezinde mahalle mahalle gezerek, kokukunun kaynağını bulmaya çalıştı. Kokunun, doğalgaz hattındaki bir kaçaktan kaynaklanabileceği şüphesiyle doğalgaz dağıtım şirketinin yetkililerini ulaşıldı. Yapılan kontrollerde doğalgaz hattında herhangi bir kaçak olmadığı açıklandı.

Niğde'de "koku" paniği

Kokudan etkilenen yaklaşık 100 kişi kentteki çeşitli hastanelere akın etti. Gece boyu yapılan çalışmalarda kokukun, Kızılca Deresi’nin bitiminde toplanan sudan yayıldığı belirlendi. Doğalgaz ekiplerinin suda yaptığı ölçümlerde yüksek oranda metan gazı tespit edildi. Niğde Vali Yardımcısı Kerem Süleyman Yüksel ve Çevre Şehircilik İl Müdürü Ahmet Akaycan, bölgedeki çalışmaları yerinde izlerken, incelenekmek üzere dereden numune su alındı. Kokunun, deredeki fokurdamalar nedeniyle geniş bir alana yayıldığı tahmin ediliyor.

Niğde'de "koku" paniği

 Koku nedeniyle rahatsızlık geçiren çok sayıda kişi hastanelerin acil  servisine başvurdu. Ambulansların yanı sıra polis ekipleri de rahatsızlanan  vatandaşları hastanelere taşıdı. Daha çok çocuklar ve yaşlıların etkilendiği koku  nedeniyle hastanelerde çok sayıda kişinin maske taktığı görüldü. 
Hastaneye giden vatandaşlardan Naime Bahar, Esenbey Mahallesi'nde  oturduğunu, sahur için uyandıkları sırada şiddetli kokuyu hissettiklerini  anlattı. Balkonda çamaşır astığı sırada eve koku geldiğini ifade eden Bahar, 11  aylık bebeğini rahatsızlanınca hastaneye getirdiğini kaydetti.