Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Aktütün bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 5 askerden 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Altınel, Kütahya'nın Tavşanlı İlçesi'nde gözyaşları içinde toprağa verildi.

ŞEHİDİN CENAZESİNE 5 BİN KİŞİ KATILDI

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen cenaze törenine şehidin ailesi, yakınları, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Tugay Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, AK Parti Milletvekilleri Vural Kavuncu, Şükrü Nazlı, Ahmet Tan, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve 5 bine yakın vatandaş katıldı.

NİŞANLISINA SÜRPRİZ YAPACAKTI

Şehit Uzman Çavuş Mustafa Altınel'in Cuma günü için Van'dan Adana'ya uçak bileti aldığı, nişanlısına sürpriz yapacağı belirtildi.

BÖLGE KARIŞIK DİYE DÜĞÜNÜ ERTELEMİŞLER

Altınel'in geçen yıl evlenmek istediği, ancak babası Mehmet Altınel'in doğu bölgesinin karışık olması nedeniyle düğünü bu yıla ertelediği ve bu yıl Eylül- Ekim aylarında düğün yapma planları olduğu kaydedildi.

ŞEHİDİN KARDEŞİ ALKIŞ İSTEMEDİ

Cenaze namazı öncesi şehit Uzman Çavuş Mustafa Altınel'in babası Mehmet Altınel, annesi Hatice Altınel, kardeşleri Fatma ve Kadir Altınel ile nişanlısı Nimet tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Mustafa Altınel'in kardeşi Fatma Altınel cenazeye katılanlardan ağlamamalarını ve ağabeyi için alkış tutmalarını istedi.

SLOGANLAR ATILDI

Törene katılanlar 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' ve 'Kahrolsun PKK' sloganları attı.

GENÇLERİN İSTEĞİNE ASKER İZİN VERMEDİ

Cenaze namazının ardından Tavşanlı gençleri, cenazeyi yaklaşık bir kilometre ilerideki şehitliğe omuzlarda götürmek istedi. Ancak gençlerin bu isteğine asker izin vermedi.

CENAZE ARACININ ANAHTARINI ALDILAR

Gençler, cenaze aracının hareket ettirmemek için kısa süre cenaze aracının kapısını tuttu. Bu sırada gençlerden birisi cenaze aracının kontak anahtarını aldı. Gençler cenazeyi omuzlarda taşıyarak götürmek için diretince araya ilçe kaymakamı Numan Hatipoğlu girdi.

KAYMAKAM GENÇLERİ İKNA ETTİ

Hatipoğlu, şehit cenazesinin şehitliğe 300 metre kalana kadar araçla daha sonra omuzlarda götürülmesi konusunda gençlerle anlaştı. Tavşanlı Askerlik Şubesi önüne kadar cenaze aracıyla götürülen şehidin cenazesi, daha sonra Tavşanlılı gençler tarafından omuzlarda şehitliğe götürüldü.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Şehit Piyade Uzman Çavuş Mustafa Altınel'in cenazesi, götürüldüğü Tavşanlı Asri Mezarlık Şehitliği'nde gözyaşları içinde toprağa verildi.