Trump'ın Çin'e yönelik yaptırımlarının sosyal medya ayağı olan TıkTok ve WeChat'ın yasaklanmasına yönelik hazırlanan kararname, yeni ABD Başkanı Joe Biden tarafından iptal edilerek uygulanmadan kaldırıldı. Böylelikle Çin merkezli uygulamaların ABD'de kullanımına yönelik herhangi bir engel kalmadı.

TİCARET BAKANLIĞI GÖZDEN GEÇİRECEK
Trump’ın söz konusu uygulamaları yasaklama girişimi hiçbir zaman yürürlüğe girmezken, yeni kararname ile ABD Ticaret Bakanlığı uygulamaları gözden geçirecek. Biden, söz konusu uygulamaların ABD’nin ulusal güvenliği için bir risk oluşturup oluşturmadıklarının tespiti için "kanıta dayalı” analiz emri verdi.

80 MİLYON ABD'Lİ KULLANIYOR
Başkan Biden, yeni yürütme emrinde, federal hükümetin Çin merkezli uygulama ve yazılımların oluşturduğu tehditleri "kanıta dayalı analiz" yoluyla değerlendirilmesi gerektiğini ve uygulamaların kullanıcılardan çok sayıda bilgiye erişebileceğini ve bunları yakalayabileceğini kabul etti.
TikTok, her ay yaklaşık 80 milyon ABD’li tarafından kullanılıyor.

Trump'ın skandal 'göçmen kararı' yürürlükten kaldırdı! Trump'ın skandal 'göçmen kararı' yürürlükten kaldırdı! ABD'de eski Başkan Donald Trump döneminde uygulamaya konulan ve düzensiz göçmenlerin Meksika’ya sınır dışı edilmesi ile sonuçlanan 'Meksika’da Kal' düzenlemesinin resmen kaldırıldığı duyuruldu.

Trump, kendisine özel sosyal iletişim platformu kurdu Trump, kendisine özel sosyal iletişim platformu kurdu Eski ABD Başkanı Donald Trump, teknoloji devleri tarafından sosyal medya platformlarından uzaklaştırılmasının ardından "From the Desk of Donald J. Trump" adlı kendisine özel sosyal iletişim platformu kurdu.

Biden, Trump'ın koyduğu yıllık 15 bin mülteci kabulü sınırını kaldırmayacak Biden, Trump'ın koyduğu yıllık 15 bin mülteci kabulü sınırını kaldırmayacak ABD Başkanı Joe Biden'ın, selefi Donald Trump'ın 2021 mali yılı için koyduğu ve "tarihin en düşük sayısı" olarak kayıtlara geçen 15 bin mülteci kabulü sınırını kaldırmayacağı bildirildi.