Almanya, tatil sezonunun açılmasıyla başlattığı normalleşme sürecinde yeni bir adım daha attı.

80 ÜLKEYE SEYAHAT UYARISI KALDIRILDI
Almanya Dışişleri Bakanlığı, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında 17 Mart 2020 tarihinde uygulamaya konulan ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu tamamen veya kısmen korona risk bölgesi olarak sınıflandırılan 80 ülkeye yönelik seyahat uyarısını kaldırdığını açıkladı.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas yaptığı açıklamada, "Olumlu gelişmelerin olduğu yerde, kısıtlamaları sürdürmek için bir sebep yok." dedi.

İNGİLTERE VE PORTEKİZ RİSKLİ SINIFTA
Almanya’da bu ülkelerden seyahat uyarılarının kaldırılmasının ardından seyahat uyarısı bulunan sadece 40 ülke kaldığı, Avrupa'da yüksek insidansın görüldüğü ülke olmadığı, ancak İngiltere ve Portekiz’in şu anda virüs varyant alanları olarak sınıflandırıldığı belirtildi.

Almanya Federal İstatistik Dairesinin verilerine göre, 83 milyon nüfuslu Almanya’da her yıl 71 milyon insan tatil yapıyor ve Almanların 50 milyonu tatilini ülke dışında geçiriyor.

Almanya'da dehşet! Yoldan geçenleri rastgele öldürdü Almanya'da dehşet! Yoldan geçenleri rastgele öldürdü Almanya Würzburg'da bıçaklı bir saldırgan, şehir merkezinde yoldan geçenlere saldırıp 3 kişiyi öldürdü, bazıları ağır en az 6 kişiyi de yaraladığı.

Almanya'da Hamas bayrağı kullanmak yasaklandı! Almanya'da Hamas bayrağı kullanmak yasaklandı! Almanya'da yapılan yasa değişikliğiyle Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) bayrağı ve sembollerine yasak getirildi.