Yunanistan’ın başkenti Atina’da, Christos Pappas adlı iki numaralı suç örgütü lideri yakalandı. Altın Şafak suç örgütünün ikinci lideri Pappas, geçtiğimiz ekim ayında mahkeme tarafından 13 yıl hapse mahkum edilmişti.

13 YIL HAPSE MAHKUM EDİLMİŞTİ
Yunanistan'da suç örgütü ilan edilen Neo-Nazi Altın Şafak suç örgütünün firari olan iki numaralı lideri Christos Pappas Yunanistan’ın başkenti Atina’daki Zografou’da bir evde yakalandı. Geçtiğimiz ekim ayında mahkeme tarafından 13 yıl hapse mahkum edilen 59 yaşındaki Pappas, Altın Şafak davasında suç örgütü yöneticisi olmakla suçlanmıştı.

18 ESKİ MİLLETVEKİLİ YARGILANMIŞTI
Atina mahkemesi, geçtiğimiz yıl ekim ayında Neo-Nazi destekçisi Altın Şafak partisinin suç örgütü olduğuna karar vermiş, parti liderleri ile üyelerinin politik parti tanımı altında suç örgütü kurmak ve yönetmekten suçlu bulmuştu. Davada, Partinin Kurucusu ve Lideri Nikos Michaloliakos’ın da aralarında bulunduğu 18 eski milletvekili yargılanmıştı.

IRKÇI MİLLETVEKİLİ DE TUTUKLANMIŞTI
Avrupa Parlamentosu tarafından 26 Nisan’da dokunulmazlığı kaldırılan Altın Şafak Partisi üyesi ve AP milletvekili Ioannis Lagos, 27 Nisan’da Belçika'nın başkenti Brüksel'de tutuklanmıştı. Lagos, Altın Şafak davasında 13 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
Öte yandan Lagos, geçtiğimiz yıl ise Brüksel'de düzenlenen AP Genel Kurulu'nun "Yunan Adalarında İnsani Durum" başlıklı oturumunda kağıttan yapılmış Türk bayrağını yırtarak provokasyona imza atmıştı.

'Sarallar' suç örgütüne operasyon: Biri kırmızı bülten ile aranan 9 kişi yakalandı 'Sarallar' suç örgütüne operasyon: Biri kırmızı bülten ile aranan 9 kişi yakalandı İstanbul'da ‘Sarallar’ organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, biri İnterpol tarafından aranan ve Makedonya’da yakalanan şüpheli olmak üzere 9 kişi gözaltına alındı.

Yasa dışı silah ve mühimmat ticareti yapan suç örgütüne operasyon: 40 gözaltı Yasa dışı silah ve mühimmat ticareti yapan suç örgütüne operasyon: 40 gözaltı İzmir merkezli 3 ilde, yasa dışı silah ve mühimmat ticareti yapan ve suç örgütü içerisinde faaliyet gösterdiği iddia edilen şüphelilere yönelik operasyonlarda 40 kişi gözaltına alındı. Baskınlarda, çok sayıda tabanca, av tüfekleri ele geçirildi.