Japonya'da bazı tren hatlarında elektrik kesintisi nedeniyle yaşanan aksama hayatı felç etti. Ülkenin en büyük demiryolu işletmecilerinden olan East Japan Railway, bugün öğleden sonra Tokyo dahil bazı eyaletlerde kapsamlı hizmet kesintisi yaşadığını açıkladı. Saitama eyaletinin Warabi şehrindeki şirkete ait bir trafo merkezinde 12.55 sıralarında patlama sesi duyulduğu belirtilirken, Yamanote, Keihin-Tohoku ve Joban tren hatları da dahil olmak üzere Tokyo metropol bölgesindeki birçok hatta demiryolu ulaşımının durduğu kaydedildi. İlerleyen saatlerde trafo merkezinde yangın çıktığı netleşirken, tren seferlerinde yaşanan aksamanın yangın ile ilişkili olup olmadığını belirlemek üzere çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Tokyo ve çevresindeki eyaletlerde hayatı felç eden hizmet kesintisi nedeniyle binlerce yolcu tren istasyonlarında mahsur kaldı. Birçok bölgede ise otobüs ve taksi duraklarının önünde uzun kuyruklar oluştu.

Pakistan’da birçok şehirde elektrik kesintisi yaşanıyor Pakistan’da birçok şehirde elektrik kesintisi yaşanıyor Pakistan'ın birçok şehrinde henüz belirlenemeyen sebeple yaşanan elektrik kesintisi yaşamı olumsuz etkiliyor.

Venezuela'daki yeni elektrik kesintisinde 'sabotaj' iddiası Venezuela'daki yeni elektrik kesintisinde 'sabotaj' iddiası Venezuela hükümetinden, ülkenin büyük bölümünü yeniden karanlıkta bırakan elektrik kesintisi için “sabotaj” değerlendirmesi geldi.

Irak'ta elektrik kesintisi nedeniyle halk sokaklarda Irak'ta elektrik kesintisi nedeniyle halk sokaklarda Irak'ın güneyindeki Necef kentinde yüzlerce kişi, kentteki elektrik kesintileri nedeniyle protesto gösterisi düzenledi.