Avustralya’nın koronavirüs salgınına karşı sıkı tedbirler uygulayan Canberra şehrinde gece 23:59’dan sonra sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. İnsanlar kısıtlama sebebiyle erkenden evlerine çekilince bir zamanların işlek şehir merkezinde kangurular dolaşmaya başladı.


Karantina sebebiyle insanlar evlerine çekildi, boş kalan sokaklarda kangurular dolaşmaya başladı.

Bir TikTok kullanıcısı, cadde ortasında koşturan kanguruların videosunu çekerek bunu “Canberra’da karantina. Şehir kangurulara kaldı” başlığıyla yayımladı.

Bir kullanıcı, kangurular için, “Hadi ortam sessizken bu durumun keyfini çıkarın” yorumunda bulunurken bir başkası da şehir merkezindeki trafik ışıklarını  kastederek, “Belki bunlar kırmızı ışıkta durur” ifadesini kullandı.

Kırmızı listede bulunan kanguru faresi Adıyaman'da görüldü Kırmızı listede bulunan kanguru faresi Adıyaman'da görüldü Su içmeden yaşayabilen ve dünyanın en ilginç 19 hayvanından biri olan kanguru faresi Adıyaman'da görüldü.
Kanguru eve girerek mutfakta yiyecek aradı Kanguru eve girerek mutfakta yiyecek aradı Avustralya’nın New South Wales eyaletinde bir kanguru turistik Murramarang Beach bölgesinde bir eve girerek insanlar içerideyken mutfakta yiyecek aradı.