Avustralya’da bir sahil kıyısına vuran gizemli canlı bilim camiasını ikiye ayırdı. Deniz kenarında çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilen canlı, bilim adamlarını harekete geçirdi. Canlıyı inceleyen bilim adamları ise bunun insanları kısa sürede öldürme yeteneğine sahip olan taş balığı olduğunu savunuyor.

BİLİM DÜNYASINI İKİYE AYIRDI

Gizemli canlıyla ilgili bir diğer teori ise balinalarla ilgili. Uzmanlar, bu canlının sperm balinaları tarafından üretilmiş olabileceğini savunuyor. Ya da bir balina ile köpek balığının vücudunun parçası olabileceği görüşü öne atılıyor. Tüm bu varsayımlara rağmen bilim dünyasını hareketlendiren canlı için kesin bir tanı konmuş değil.

DIŞARIDAN DENİZE ATILMIŞ OLABİLİR

Canlıyla ilgili üçüncü bir görüş ise deniz canlısı olmayacağı yönünde. Bu görüşü savunanlar, canlının dışarıdan denize atılmış olduğunu savunuyor. Çevredeki vatandaşlar da garip canlının yanına kadar giderek fotoğrafını çekti. Uzmanların önümüzdeki günlerde canlıyla ilgili detaylı bir açıklama yapması bekleniyor.

Avusturalya’da karantinaya karşı gösterilerde arbede: Yüzlerce kişi gözaltına alındı Avusturalya’da karantinaya karşı gösterilerde arbede: Yüzlerce kişi gözaltına alındı Avustralya’da Covid-19 yasaklarına karşı düzenlenen gösterilerde polis ile protestocular arasında arbede çıktı. Sokaklar adeta savaş alanına döndü. Çok sayıda polis yaralanırken, , Melbourne'de 235, Sidney'de 32 kişi toplamda 267 kişi gözaltına alındı.

ABD'den Avusturalya'ya tank gövdesi ve helikopter satışına onay ABD'den Avusturalya'ya tank gövdesi ve helikopter satışına onay ABD Dışişleri Bakanlığı, Avustralya'ya 1 milyar 944 milyon dolar değerinde M1A1 tank gövdeleri ve CH-47 Chinook tipi helikopter ile bunlarla ilgili ekipman satışına onay verdi.

ABD, Avusturalya'ya MQ-9B insansız hava aracı satışına onay verdi ABD, Avusturalya'ya MQ-9B insansız hava aracı satışına onay verdi ABD Dışişleri Bakanlığı, Avustralya'ya 1 milyar 651 milyon dolar değerinde MQ-9B insansız hava araçları, ilgili ekipman ve mühimmatlarının satışına onay verdi.