Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'nın Rivers eyaletine bağlı Rumuekpe bölgesinde bulunan bir petrol rafinerisinde patlama oldu. Patlama olan rafinerinin yasa dışı yollarla işletildiği ortaya çıkarken, 25 kişinin öldüğü kaydedildi. Yetkililer çok sayıda kişinin yaralandığını belirtirken, ölü sayısının artmasından endişeleniliyor.

PATLAMADA ÇOCUKLAR DA HAYATINI KAYBETTİ
Rumuekpe bölgesi yetkilisi Ifeanyi Omano, yerel basına yaptığı açıklamada, Rumuekpe'deki yasa dışı petrol rafinerisinde patlama meydana geldiğini bildirdi. Patlamada, aralarında çocukların da bulunduğu en az 25 kişinin yaşamını yitirdiğini söyleyen Omano, çok sayıda kişinin yaralandığını ve ölü sayısının artmasından endişe edildiğini kaydetti. Yaralıların, çevredeki hastanelere kaldırıldığını aktaran Omano, patlamada onlarca evin de kül olduğu bilgisini paylaştı.

BÖLGE YETKİLİSİ ACİL MÜDAHALE ÇAĞRISINDA BULUNDU
Bölgede yasa dışı bir petrol rafinerisinin faaliyet göstermesinin endişe verici olduğuna işaret eden Omano, hükümete, bu tür durumlara karşı acil müdahale çağrısında bulundu.

Dünyada en fazla petrol rezervine sahip ülkeler arasında 8. sırada bulunan Nijerya, Rivers ve Delta bölgesinde silahlı grupların petrol alanlarındaki sabotajları, yasa dışı petrol rafineleri, bölgedeki çatışmalar ve adam kaçırma gibi olaylar ile teknik yetersizlikler ve malzeme eksikliği gibi nedenlerden dolayı petrol gelirlerinde düşüş yaşıyor.

Nijerya'da mahkum krizi: 575 kişi firar etti Nijerya'da mahkum krizi: 575 kişi firar etti Nijerya'da bulunan bir hapishaneye düzenlenen silahlı saldırı sonrası 575 mahkumun firar ettiği öğrenildi.

Nijerya'da medreseden kaçırılan öğrenci sayısı 136'ya yükseldi Nijerya'da medreseden kaçırılan öğrenci sayısı 136'ya yükseldi Nijerya'nın Niger eyaletinde bulunan Salihu Tanko Medresesi'nden kaçırılan öğrencilerin sayısının 136 olduğu açıklandı.

Nijerya'da tekne ikiye bölündü, 140 kişi suda kayboldu Nijerya'da tekne ikiye bölündü, 140 kişi suda kayboldu Nijerya'da katliam gibi bir kaza yaşandı. İçerisinde 160'tan fazla yolcu bulunan tekne alabora oldu.

Nijerya'da kan durmuyor: 3 günde 54 kişi öldü Nijerya'da kan durmuyor: 3 günde 54 kişi öldü Nijerya'da terör örgütü Boko Haram ve silahlı grupların saldırılarında kan akmaya devam ediyor.