Hollanda Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsünün (RIVM) verilerine göre, vaka sayısı son 24 saatte 23 bin 680 arttı. Bu, salgının başlangıcından bu yana ülkede açıklanan günlük en yüksek vaka sayısı oldu. Ülkede vakalar son günlerde sürekli rekor kırıyor. Hastanelerde tedavi gören Covid-19 hastalarının sayısı son 24 saatte 2 bin 110'a ulaşırken, yoğun bakımdaki hasta sayıları 413 oldu ve 34 kişi de hayatını kaybetti.

VAKALAR YÜZÜNDEN KISMİ KAPANMA UYGULANIYOR
Geçici hükümet, 2 Kasım'da, Covid-19 vaka sayılarının artmaya başlamasının ardından maske ve mesafe kuralının geri getirildiğini ve Covid-19 kartı uygulamasının kapsamının genişletildiğini, 12 Kasım'da ise kısmi kapanmaya gidildiğini açıklamıştı. Kısmı kapanma sürecindeki önlemlere göre kafe, restoran ve lokantalar ile süpermarketler 06.00 ila 20.00 saatleri arası, diğer mağazalar, marketler ve hizmet alanları ise 06.00 ile 18.00 arası açık kalacak. Koronavirüs kartı uygulanan kafe, restoran ve lokantalarda sabit oturma yerleri olacak. Düğün gibi toplu etkinlikler ise sadece 06.00 ile 18.00 arası organize edilebilecek.

Sinemalar, tiyatrolar ve konser salonlarındaki sanat ve kültür gösterileri için zorunlu kapanış saati uygulanmayacak. Profesyonel ve amatör spor müsabakalarına seyirci alınmayacak.

COVID-19 KARTI İÇİN KANUN TASARISI ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Evden çalışma ve sosyal mesafe uygulaması devam ederken, evlerde en fazla 4 misafir kabul edilecek. Hükümet ayrıca Covid-19 kartının iş yerlerinde ve sağlık sektöründe uygulanmasına yönelik yeni kanun tasarısı için çalışma yapacak.
Hollanda’da korona önlemleri arttırılabilir Hollanda’da korona önlemleri arttırılabilir Hollanda'da artan koronavirüs vakaları nedeniyle hükümetin yeni önlemler alınması gündeme geldi.
Ankara Üniversitesi geliştirdi, Covid-19 riskin ne kadar? Ankara Üniversitesi geliştirdi, Covid-19 riskin ne kadar? Ankara Üniversitesi, koronaya yakalanan bir kişinin yoğun bakıma düşüp düşmeyeceğini belirleyen bir sistem tasarladı.
Hollanda’da kısmi kapanma sonrası sokaklar boşaldı Hollanda’da kısmi kapanma sonrası sokaklar boşaldı Hollanda'da artan Covid-19 vakaları üzerine 4 Aralık'a kadar “kısmi kapanma” uygulamasına geçen Hollanda'da akşamları sokaklar boşaldı.