Kahve zinciri Starbucks, Amazon’la işbirliğine giderek ABD’de kasasız şube açtı. Starbucks’ın getirdiği uygulama gibi birçok şirket de kasasız şubeler üzerinde çalışıyor.

İLK KASİYERSİZ MAĞAZA

Kahve mağazaları zinciri Starbucks, Amazon işbirliği ile Amazon Go’ların bir benzeri şeklinde çalışan ilk kasiyersiz mağazasını New York’ta hizmete aldı.

MÜŞTERİLER İSTEDİĞİ GİBİ OTURABİLECEK

Parakende zincirinin kasasız mağazasında müşteriler isterlerse oturma imkanına da sahip olacak. Ya da gelip istediklerini alıp gidebilecekler.

İKİ ŞUBE DAHA AÇACAK

Amazon ve Starbucks ortaklığı 2022 yılında en az iki kasasız şube daha açacak. Bu şubelerin ikisi de yine ABD'de bulunacak.

KAHVELER BARİSTALAR TARAFINDAN HAZIRLANACAK

Mağazada kasa olmaması baristaların çalışmayacağı anlamına gelmiyor. Kahveler yine baristalar tarafından hazırlanacak ancak kasada ödeme sırası beklenmeyecek.

DİĞER MARKALARDAN DA DENEMELER OLUYOR

Yapay zekâ, robotlar ve dijital ekranların giderek artan ağırlığı ile birçok marka benzer denemeler yapıyor. White Castle zinciri Miso Robotics işbirliği ile robotik kollarla yemek pişirmeyi test ederken, Domino's Pizza teslimat için kendi kendini süren araçları deniyor.

Mahkemeden önemli Starbucks kararı Mahkemeden önemli Starbucks kararı AB Genel Mahkemesi, AB Komisyonu'nun Starbucks'a yönelik vergi cezasını iptal etti.

Starbucks, yurt dışında Türk kahvesi satacak Starbucks, yurt dışında Türk kahvesi satacak Dünyanın birçok ülkesinde şubesi bulunan kahve zinciri Starbucks’ın Türk Kahvesi Kültürü Araştırmaları Derneği (TKKAD) onaylı harmanı Veranda ile hazırladığı Türk kahvesi ürününün ünü, Türkiye sınırlarını aştı.

Ankara'dan Mc Donald's Burger King ve Starbuck kararı Ankara'dan Mc Donald's Burger King ve Starbuck kararı Ankara’da Keçiören Belediyesi Amerika menşeili firmalar ile ilgili dikkat çeken bir karar aldı.