Koronavirüsün delta varyantından sonraki yeni varyantı olarak bilinen Omicron birden fazla ülkede görüşmeye başlandı. Birleşik Arap Emirliklerinde (BAE) 1 kişide korona virüsün yeni mutasyon türü Omicron'a rastlandığı açıklandı.

VİRÜS TAŞIYAN KADININ AFRİKA ÜLKESİNDEN GELDİĞİ BİLDİRİLDİ

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bir Afrika ülkesinden gelen ve 2 doz Covid-19 aşısını yaptıran bir Afrikalı kadında, koronavirüsün Omicron mutasyonunun görüldüğü bildirildi.

Böylece ülkede ilk Omicron vakasına rastlandığı aktarıldı. Omicron mutasyonu ile enfekte olan kadının herhangi bir semptomunun bulunmadığı, karantinaya alınarak durumunun takip edildiği ve temasta bulunanların da izole edildiği vurgulandı. Açıklamada, yeni mutasyonların yayılmasıyla mücadele amacıyla güçlendirici aşı da dahil olmak üzere aşılanmanın önemine bir kez daha vurgu yapıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Gana'ya 3,4 milyon doz Sputnik V aşısı Birleşik Arap Emirlikleri'nden Gana'ya 3,4 milyon doz Sputnik V aşısı Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), Batı Afrika ülkesi Gana'ya Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği "Sputnik V" aşısından 3,4 milyon doz hibe ettiği bildirildi.
Çağla Büyükakçay, Birleşik Arap Emirlikleri’nde şampiyon oldu Çağla Büyükakçay, Birleşik Arap Emirlikleri’nde şampiyon oldu Milli tenisçi Çağla Büyükakçay toplamda 25.000 dolar para ödüllü ITF turnuvası Fujairah International Women Tennis Open'da İsviçreli partneri Viktorija Golubic ile şampiyonluğa ulaştı.