İran'daki yarı resmi Fars Haber Ajansı'nın haberine göre Natanz Nükleer Tesisi'ne 20 kilometre mesafedeki Badrud bölgesinde patlama yaşandı.

İran devlet televizyonu ise olası bir saldırıya karşı hava savunma sistemlerinin tepkisini ölçmek için tatbikat amacıyla füze ateşlendiğini duyurdu.

Fars haber ajansı, yerel kaynaklara dayandırarak bir insansız hava aracının (İHA) imha edildiğini yazarken, İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyine bağlı Nournews ise olası bir saldırıya karşı koymak amacıyla füze denemesi yapıldığını aktardı.

İran'daki diğer yerel kaynaklara göre de ateşlenen füzeler havadaki 2 belirsiz cismi imha etti.

Patlamanın Avusturya'nın başkenti Viyana'daki görüşmelerin yeniden başlamasının ardından gelmesi dikkati çekti.

Münih’te tren istasyonu yakınında patlama: 3 yaralı Münih’te tren istasyonu yakınında patlama: 3 yaralı Almanya’nın Münih kentinde bir tren istasyonundaki inşaat alanında meydana gelen patlamada 3 kişi yaralandı.

Somali'de patlama: 5 kişi hayatını kaybetti Somali'de patlama: 5 kişi hayatını kaybetti Somali’de şiddetli patlama meydana geldi. Bir okulun önünde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre aralarında öğrencilerinde bulunduğu en az 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.