Hindistan’da yapışık olarak dünyaya gelen Sohna ve Mohna Singh,iki aylıkken anne ve babaları tarafından terk edildi.

19 yaşına kadar Pencap’ta kimsesizler evinde yaşayan ikizler, sonunda hayallerindeki işe kavuştu.

"BU RÜYA GİBİ BİR İŞ"

Pencap’taki elektrik santralinde kamuya ait şirket, yapışık ikizleri elektrikçi olarak işe aldı.

İkizler santraldeki kontrol odasında görev yapıyor. Elektronik eğitimi gören ve bu konuda diploması olan Sohna, “Bu, rüya gibi bir iş. Yeteneklerimizi keşfederek işe alan Pencap eyaleti hükümetine müteşekkiriz” dedi.

AMELİYAT RİSKLİ OLDUĞU İÇİN AYRILAMADILAR

Ayrı ayrı kalpleri, kolları ve böbrekleri olan Sohna ve Mohna'nın bir safra kesesi, dalak, karaciğer ve bir çift bacağı var. İkizler Haziran 2003’te Sucheta Kriplani Hastanesi’nde dünyaya gelmiş, doktorlar ikizleri ameliyatla ayırmanın çok riskli olduğuna karar vermişti.

Hindistan'da maymunlar dehşet saçtı: 250 köpeği öldürdüler Hindistan'da maymunlar dehşet saçtı: 250 köpeği öldürdüler Hindistan'da yavru bir maymunun köpekler tarafından öldürülmesi ile intikam almak isteyen maymunlar 250 kadar köpeği yüksek yerlerden atarak öldürdü.

Hindistan'da üretilen Covovax aşısına DSÖ'den acil onay Hindistan'da üretilen Covovax aşısına DSÖ'den acil onay Dünya Sağlık Örgütü, Hindistan'da üretilen Covovax'ın Covid-19 aşısının acil kullanımına onay verdi. Örgüt, bu kararıyla 9'uncu Covid-19 aşısına acil kullanım onayı vermiş oldu.

Hindistan Başbakanın hesabı çalındı: Bitcoin resmi para birimi ilan edildi Hindistan Başbakanın hesabı çalındı: Bitcoin resmi para birimi ilan edildi Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin hacklenen Twitter hesabından Hindistan bitcoini resmi para birimi olarak kabul edildi