İspanya'da 4 yaşındaki çocuğun eğlencesi faciayla son buldu. Yılbaşı etkinlik alanında oyun oynadığı esnada rüzgarın etkisi ile havaya kalkan şişme şatodan düşen ve yaralı halde hastaneye kaldırılan 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

BU İLK VAKA DEĞİL
İspanya’nın Valencia yakınlarında 4 Ocak’ta bir yılbaşı etkinlik alanında şişme şatoya çıkan 8 yaşındaki Cayetana, rüzgarın etkisiyle havalanan şişme şatodan baş aşağı yere düşmüş ve hayatını kaybetmişti. Şişme şatoda bulunan 7 çocuk da yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Benzer bir olay ise 4 Ocak’ta Mislata kentinde yaşanan olayda yılbaşı etkinlik alanında yaşandı. Etkinlik alanında kurulan şişme kaleden düşen ve yaralanan 4 yaşındaki Vera adlı çocuk bugün hayatını kaybetti.
4 yaşındaki Vera’nın babası ise “Yok olmayacak bir gülümsemeye sahipti” diyerek minik kızı adına, “Bu dünyaya trajik bir şekilde veda ediyorum” yazdı. Vera’nın babası, kızının organlarının bağışlanarak 5 çocuğa daha umut olacağını da duyurdu. Kazayla ilgili soruşturma başlatan polis, kazanın ihmal sonucu meydana geldiği üzerine yoğunlaştı.

ACILI AİLE YASAL İŞLEM BAŞLATTI
Geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybeden Cayetana’nın anne-babası, kazanın ardından yasal işlem başlatarak kazanın önlenebileceğini ve büyük bir ihmalden kaynaklandığı düşündüklerini açıkladı. Cayetana’nın babası, kızının hayatını kaybetmesinin ardından, “Hiçbir anne-baba böyle bir duruma hazırlıklı olamaz, büyük bir üzüntü içindeyiz” açıklamasını yaptı.

Geçtiğimiz ay ise Avustralya’da yaşanan olayda, yılsonu okul partisinde bulunan şişme kalelerin şiddetli rüzgarın etkisiyle havalanmasının ardından 6 çocuk hayatını kaybetmişti.

Bursa'da otomobilin çarptığı 5 yaşındaki çocuk öldü Bursa'da otomobilin çarptığı 5 yaşındaki çocuk öldü Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşanan olayda otomobilin çarpıp üzerinden geçtiği 5 yaşındaki Ömer Faruk Gündoğdu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

15 yaşındaki çocuk yolda yürürken 5 sokak köpeğinin saldırısına uğradı 15 yaşındaki çocuk yolda yürürken 5 sokak köpeğinin saldırısına uğradı Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yürürken 5 sokak köpeği tarafından saldırıya uğrayan 15 yaşındaki çocuk çevrede bulunan dükkana sığındı.

Almanya'da fazla doz aşı skandalı: 21 çocuk takip altında Almanya'da fazla doz aşı skandalı: 21 çocuk takip altında Almanya'da hayvanat bahçesi içine kurulan bir aşı merkezinde çocuklara, yetişkin dozda Covid-19 aşısı yapıldığı ortaya çıktı.