Meghan Markle ile evlendikten sonra Kraliyet’teki görevlerini bırakan Prens Harry babası Prens Charles’ın İngiltere davetini reddetti.

Prens Charles California’da geçen yaz doğan torunu Lilibet’i görmek için oğlu Prens Harry’i ve ailesini İngiltere’ye davet etti.


Meghan Markle-Prens Harry 

Mirror gazetesinde yer alan habere göre, Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın kraliyet görevlerini bırakmasından sonra ikinci buluşma olması beklenen davetin Noel öncesinde teklif edildiği belirtildi.

Prens Harry’nin iki yıl önce Kraliyet görevlerini bırakmasının ardından  sona eren polis korumasını, kişisel olarak finanse etmek için teklif etti ancak hükümet tarafından reddedildi. Prens Harry kararın üzerine İngiltere davetini geri çevirdi.

Prens Harry kararın yasaya uygunluğuna dair yargı incelemesi talep ettiğini açıkladı.
 
Prens Charles’ın ilk kez torunu Lilibet’i göreceği bu davetin geri çevrilmesinden dolayı üzgün olduğu ve bu daveti gelini ve oğluyla aralarını düzeltmek için bir fırsat olarak gördüğü öğrenildi. 

Prens Charles Barbados’ta! Annesinin devlet başkanlığından alınmasına şahitlik edecek Prens Charles Barbados’ta! Annesinin devlet başkanlığından alınmasına şahitlik edecek Eski İngiltere sömürgesi Barbados’ta devlet başkanı seçilen 72 yaşındaki Dame Sandra Mason, ülkenin İngiltere’den bağımsızlığının 55’inci yıl dönümü olan 30 Kasım’da yemin ederek yeni görevine başlayacak.
Prens Charles tanınmaz halde Prens Charles tanınmaz halde Galler Prensi Charles, Kraliçe’nin Norfolk’ta Sandringham Estate’teki tarlasında bahçe işleri yaparken görüldü. Üzerinde aşırı kullanılmaktan lif lif dökülen kabanı, dizlerine kadar ıslanmış çamurlu pantolonuyla Prens Charles tanınmaz haldeydi.
Prens Charles ve eşi Camilla Covid-19 aşısı oldu Prens Charles ve eşi Camilla Covid-19 aşısı oldu İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in oğlu ve tahtın varisi Galler Prensi Charles ve eşi Camilla, koronavirüs aşısı oldu.